Барселона продава Мемфис Депай

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Старши треньорът на Барселона Шави Ернандес е предупредил нидерландския национал Мемфис Депай, че може да бъде заменен. Специалистът е информирал Депай за решението си по-рано тази седмица, като Барселона се надява да спечели около 25 милиона евро от евентуална продажба на футболиста, съобщи испанският вестник „Ас“.

28-годишният нидерландец се присъедини към каталунския гранд през 2021 година, но допусна спад във формата си през втората част от миналия сезон и не успя да отговори на изискванията на Шави Ернандес.

Мемфис Депай има договор за още една година с Барселона.

Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
Цанко Цанков

Цанко Цанков изплува 120 км в река Дунав за 18 часа

Българският плувец Цанко Цанков преплува 120 километра и 600 метра в река Дунав, без да спира, съобщиха от неговия екип. Състезателят стартира вчера по обяд от село Ясен, община Видин и финишира рано тази сутрин на кораба "Радецки" в Козлодуй. Цанков измина дистанцията за 18 часа, 1 минута и 39 секунди.  Плувецът плува за втори път в..

публикувано на 20.09.24 в 09:34
Ханзи Флик

Треньорът на Барселона: Имахме шансове, но те заслужаваха да спечелят

Старши треньорът на Барселона - Ханзи Флик заяви, че не е притеснен от представянето на отбора си, въпреки поражението с 1:2 при гостуването на Монако в първия кръг от Шампионската лига. Домакините се възползваха от численото си превъзходство, след като защитникът Ерик Гарсия получи директен червен картон и напусна игра само 10 минути след..

публикувано на 20.09.24 в 09:22
Магнус Карлсен

Обявиха Магнус Карлсен за гросмайстор №1 на века

Международната федерация по шахмат (ФИДЕ) обяви Магнус Карлсен за най-добрия гросмайстор на века. Норвежецът бе награден на тържествена церемония на ФИДЕ по повод стогодишнината на Международната федерация по шахмат, основана в Париж през 1924 година.  33-годишният гросмайстор е лидер в ранглистата на Международната шахматна федерация. През..

публикувано на 20.09.24 в 09:18
Давид Рая спаси дузпа на Матео Ретеги в 51-ата минута

Артета: Спасяването на Рая бе най-доброто, което съм виждал

Мениджърът на Арсенал - Микел Артета, засипа със суперлативи своя вратар Давид Рая, след като фамозното двойно спасяване на испанеца донесе равенството 0:0 на отбора му като гост на Аталанта в Шампионската лига. Рая спаси дузпата на Матео Ретеги в 51-ата минута, а след това показа феноменален рефлекс и изби и добавката с глава на Ретеги...

публикувано на 20.09.24 в 08:39
Диего Симеоне

Симеоне: Атлетико контролираше 80 процента от мача

Старши треньорът на Атлетико (Мадрид) - Диего Симеоне заяви, че неговият отбор е контролирал голяма част от мача и заслужено е стигнал до победата над Лайпциг с 2:1 в мач от 1-ия кръг на Шампионската лига. Лайпциг поведе с гол на Шешко, но Гризман изравни до почивката, а в последната минута на мача Хименес донесе трите точки за Атлетико...

публикувано на 20.09.24 в 08:32
Джан-Пиеро Гасперини

Гасперини: Не е лесно да се играе срещу Арсенал

Старши треньорът на Аталанта - Джан-Пиеро Гасперини, съжали за пропуснатата победа срещу английския вицешампион Арсенал. Срещата от първия кръг на Шампионска лига в Бергамо завърши при нулево равенство.  "Можехме да поведем, ако Ретеги беше вкарал дузпата или при добавката. Жалко е! Той изигра страхотен мач и заслужаваше да отбележи. Не е..

публикувано на 20.09.24 в 07:53
Монако победи Барселона с 2:1

Треньорът на Монако след победата: Идеално начало

Старши треньорът на Монако - Ади Хютер, остана доволен от победата над Барселона с 2:1 в мач от 1-ия кръг на Шампионската лига. "Да, това беше идеалното начало. Фантастична победа, щастие за отбора, щастие за нашите фенове и за клуба. Първо, много съм горд – особено с момчета като Елис Бен Сегир, който е на 19 години, Магнес Аклиуш, който..

публикувано на 20.09.24 в 07:50