Ига Швьонтек ще се бори за втора титла от Големия шлем

Ига Швьонтек

Водачката в световната ранглиста при жените Ига Швьонтек достигна за втори път в кариерата си до финала на “Ролан Гарос”. Полякинята стори това по възможно най-убедителния начин, след като разгроми Дария Касаткина с 6:2, 6:1 за малко над един час игра на централния корт в Париж.

По този начин Швьонтек записа 34-ата си последователна победа в женския тур и се устремява към втори пореден триумф на “Ролан Гарос”, след като спечели единствения си трофей досега от “Шлема” във френската столица през 2020-а. Съперничка на 21-годишната полякиня в спора за титлата тази година ще бъде Кори Гоф или Мартина Тревизан, които излизат на корта във втория полуфинал за деня.

Швьонтек не срещна особени проблеми със съпротивата на Касаткина, пробивайки я в рамките на три пъти в първия сет, печелейки го с категоричното 6:2. Идентична бе ситуацията във втората част, в която полякинята взе пет поредни гейма и довърши започнатото, за да си заслужи класирането на втори финал в “Шлема”.

Швьонтек записа 22 печеливши удара и само 13 грешки на сметката си срещу едва 10 уинъра и 24 грешки от страна на Касаткина. И двете се поздравиха с висок процент вкаран първи сервис - 70% срещу 71%, но световната №1 имаше сериозно преимущество на първо и второ подаване - 79% срещу 44% на първи сервис и 58% срещу 21% на втори.

По този начин Швьонтек ще се бори за шестата си поредна титла през настоящия сезон, след като триумфира на турнирите в Доха, Индиън Уелс, Маями, Щутгарт и Рим. Тя няма загуба на сметката си от 16 февруари, когато бе победена в три сета от Йелена Остапенко.

По публикацията работи: Кръстина Иванова

Волейболистите на Франция спечелиха Лига на нациите

Олимпийският шампион Франция триумфира с трофея в Лигата на нациите. Воденият от Андреа Джани тим се наложи над Япония с 3:1 (25:23, 18:25, 25:23, 25:23) в големия финал на надпреварата, изигран в Лодз (Полша).  "Петлите" вдигат за втори път титлата - след 2022 г. Финалът бе трети за тима - през 2018 г. загубиха от Русия с 0:3 гейма и останаха със..

публикувано на 01.07.24 в 07:21
Фенове на Еквадор реагират на мексиканеца Рейес след мача.

Венецуела и Еквадор продължават напред на Копа Америка

Отборите на Еквадор и Мексико не излъчиха победител в сблъсъка помежду си от група "В" на Копа Америка и Еквадор се класира за елиминациите, докато Мексико отпада от турнира. Мексиканците три пъти претендираха за неотсъдени дузпи. В последния случай в края на мача реферът дори първоначално я даде, но след разглеждане на ситуацията с ВАР прецени,..

публикувано на 01.07.24 в 05:51
Ина Ананиева: Не знам дали ще остана треньор на ансамбъла след Игрите в Рио

Ина Ананиева: На Олимпиадата пожелавам късмет на момичетата ни, но той идва при подготвените

Тя е  един от най-успешните треньори в съвременната история на българската художествена гимнастика, извела българския ансамбъл до абсолютна световна титла след 18-годишна пауза, както и до бронзовия медал на олимпиадата в Рио де Жанейро. Знае какво е целият ти свят да рухне - преживяла го е не веднъж, а два пъти. Знае какво е да преминеш през целия път..

публикувано на 30.06.24 в 17:15

Стилияна Николова с четири златни отличия на турнир по художествена гимнастика в Кайро

Абсолютната европейска шампионка по художествена гимнастика от Будапеща 2024 Стилияна Николова спечели златните медали на финалите на всичките четири уреда на международния турнир "Pharaohs Cup" 2024 в Кайро (Египет). Възпитаничката на Валентина Иванова извоюва титлите на обръч с резултат от 36.350 точки, на топка с 34.800, на бухалки с 34.700 и на..

публикувано на 30.06.24 в 16:58
България - национален отбоп по естетическа гимнастика (жени)

Злато за състезателките ни по естетическа гимнастика на СК в Испания

Националният отбор на България спечели златните медали на Световна купа по естетическа групова гимнастика в Тарагона (Испания). Възпитаничките на Кристина Ташева в състав Сияна Табакова, Карина Нейкова, Катрин Тасева, Яна Стайкова, Мария Мехлемова, Християна Ковачева, Виктория Берова и Сибила Кърпачева събраха 57.100 точки от двете изигравания, след..

публикувано на 30.06.24 в 16:16
Никола Цолов

Никола Цолов е шести в Австрия

Българският пилот в автомобилната Формула 3 Никола Цолов за първи път в кариерата си завърши състезателен уикенд с две класирания в точките, след като днес той остана на 6 място в дългото състезание на пистата "Ред Бул Ринг". Вчера триумфира в спринтовия старт. Цолов стартира десети днес и се ориентира перфектно в хаотичните първи завой, за..

публикувано на 30.06.24 в 11:53
Мария Николова

Мария Николова със 7-а победа и рекорд в Обиколката на Витоша

Мария Николова направи голямото си завръщане с уникален рекорд и пореден  триумф в Обиколката на Витоша. След като два сезона тя пропусна емблематичната надпревара заради стартове в чужбина, днес тя записа седмата си победа в 100-километровото свръх изпитание и стана първата обиколила планината с бягане под 9 часа. За феноменалното постижение..

публикувано на 30.06.24 в 11:24