Царско село изпада, Ботев (Вр) е на бараж срещу Етър за Първа лига

Царско село - Локомотив (Сф)
Снимка: БГНЕС

Царско село стигна само до 1:1 с Локомотив (София) в последния кръг в групата на дъното на класирането в Първа футболна лига. С този резултат домакините изпаднаха директно във Втора професионална лига, а Ботев (Враца) заслужи правото да играе бараж срещу Етър след седмица. Дори при победа обаче Царско село нямаше да се измъкне от незавидното последно място.

"Железничарите" отбелязаха първи гол в 26-ата минута. Той бе дело на дебютанта Фране Чиряк, като хърватският нападател вкара директно от пряк свободен удар и от малък ъгъл. Той стреля остро с левия крак в далечния ъгъл, но и вратарят на Царско село Хадим Ндиае не се намеси добре, като позволи топката да мине зад гърба му.

В 37-ата минута съдията Валентин Железов посочи дузпа за домакините за игра с ръка на Валентин Николов в наказателното поле, но след консултация със системата за видео повторение отмени решението си. Той обаче отсъди дузпа малко по-късно за Царско село за нарушение на Селсо Рапосо срещу Лукас Мартинс. Вратарят на "червено-черните" Дамян Дамянов обаче изби удара на Ванцислав Христов, който не насочи добре топката.

След почивката Царско село все пак успя да стигне до равенството. Това стана в 73-ата минута, а точен за домакините бе резервата Андрей Йорданов, който две минути по-рано бе влязал в игра. Той засече от малък ъгъл центиране на Венци Христов, като Пламен Крачунов не успя да избие топката от голлинията.

В добавеното време Царско село получи право да изпълни още една дузпа. Юсуфа Яфа поиска да изпълни наказателния удар, но се наложи на терена да слезе собственикът на домакините Стойно Манолов, за да му забрани това. Така с изпълнението се нагърби капитана Мартин Кавдански, който не бе убедителен, а Дамян Дамянов вкара второ дузпа в мача. Яфа директно напусна терена, свали фланелката си и влезе в спор с клубния си началник.

В другата среща Пирин (Благоевград) загуби от Ботев (Враца) в зрелищен мач с 3:5, който бе без особено значение за домакините, но важен за гостите, които си гарантираха баража за оставане в елита.

Царско село - Локомотив (София) 1:1 (0:1)
голмайстори: 0:1 Фране Чиряк 26, 1:1 Андрей Йорданов 73
Спортен комплекс "Царско село"
Съдия: Валентин Железов
Жълти картони
За Царско село
За Локомотив: Селсо Рапосо, Божидар Кацаров, Мартин Стоилов, Лука Иванов, Георгиос Кацикас

Червен картон: Седрик Каломбо (Царско село),

Съставите:
Царско село: Хадим Ндиае, Мартин Кавдански, Валентино Пулиезе, Айб Батас, Реди Каса (88 - Юсуфа Яфа), Алесандро Копола, Лукас Мартинс, Седрик Каломбо (70 - Андрей Йорданов), Николай Николаев, Давиде Витурини, Венцислав Христов
Локомотив: Дамян Дамянов, Красимир Милошев, Георгиос Кацикас, Лука Иванов (62 - Мартин Стоилов), Селсо Рапосо (46 - Пламен Крачунов), Матеус Роча, Божидар Кацаров, Фране Чиряк, Виржил Пинсон, Илия Димитров, Валентин Николов (58 - Александър Александров).

По публикацията работи: Илиян Христов

Григор Димитров

Григор Димитров след победата на Уимбълдън: Загубите сега болят много повече, така че не искам да губя

Григор Димитров заяви след победата си на старта на турнира от Големия шлем "Уимбълдън", че оценява всеки мач, който играе, а резултатите му са плод от много работа през годините. Димитров започна с трисетова победа участието си в Лондон, надделявайки над сърбина Душан Лайович с 6:3, 6:4, 7:5. На коментара, че остарява като хубаво вино, Димитров..

публикувано на 01.07.24 в 18:56
Марчо Дафчев и Петко Петков

Марчо Дафчев и Петко Петков влизат в треньорския щаб на Етър

Двама нови треньори подсилват треньорския щаб на Светослав Петров във втородивизионния Етър (Велико Търново). Марчо Дафчев е новият помощник-треньор, а Петко Петков става треньор на вратарите. Дафчев и Петков влизат в треньорския щаб на мястото на Калоян Чакъров и Марин Стефанов, като Марин Стефанов ще продължи работа в школата на "виолетовите" с..

публикувано на 01.07.24 в 18:33

България със седем отбора в европейските клубни турнири по волейбол

България ще участва със седем отбор в европейските клубни турнири по волйбол. О тборите на ЦСКА , който са вицешампиони, ще стартират в "Чалъндж къп" при мъжете, а при дамите ще играят в Купата на CEV.  Жребият  ще се тегли на 16 юли в Люксембург. При мъжете Левски ще играе в Шампионска лига. Със спечелването на титлата и благодарение на националния..

публикувано на 01.07.24 в 18:11

Волейболистите на Франция спечелиха Лига на нациите

Олимпийският шампион Франция триумфира с трофея в Лигата на нациите. Воденият от Андреа Джани тим се наложи над Япония с 3:1 (25:23, 18:25, 25:23, 25:23) в големия финал на надпреварата, изигран в Лодз (Полша).  "Петлите" вдигат за втори път титлата - след 2022 г. Финалът бе трети за тима - през 2018 г. загубиха от Русия с 0:3 гейма и останаха със..

публикувано на 01.07.24 в 07:21
Фенове на Еквадор реагират на мексиканеца Рейес след мача.

Венецуела и Еквадор продължават напред на Копа Америка

Отборите на Еквадор и Мексико не излъчиха победител в сблъсъка помежду си от група "В" на Копа Америка и Еквадор се класира за елиминациите, докато Мексико отпада от турнира. Мексиканците три пъти претендираха за неотсъдени дузпи. В последния случай в края на мача реферът дори първоначално я даде, но след разглеждане на ситуацията с ВАР прецени,..

публикувано на 01.07.24 в 05:51
Ина Ананиева: Не знам дали ще остана треньор на ансамбъла след Игрите в Рио

Ина Ананиева: На Олимпиадата пожелавам късмет на момичетата ни, но той идва при подготвените

Тя е  един от най-успешните треньори в съвременната история на българската художествена гимнастика, извела българския ансамбъл до абсолютна световна титла след 18-годишна пауза, както и до бронзовия медал на олимпиадата в Рио де Жанейро. Знае какво е целият ти свят да рухне - преживяла го е не веднъж, а два пъти. Знае какво е да преминеш през целия път..

публикувано на 30.06.24 в 17:15

Стилияна Николова с четири златни отличия на турнир по художествена гимнастика в Кайро

Абсолютната европейска шампионка по художествена гимнастика от Будапеща 2024 Стилияна Николова спечели златните медали на финалите на всичките четири уреда на международния турнир "Pharaohs Cup" 2024 в Кайро (Египет). Възпитаничката на Валентина Иванова извоюва титлите на обръч с резултат от 36.350 точки, на топка с 34.800, на бухалки с 34.700 и на..

публикувано на 30.06.24 в 16:58