Левски и Рилски на полуфинал, Черноморец и Спартак ще играят трети мач

Баскетболистите на Левски
Снимка: БК Левски Лукойл

Отборът на Левски победи Берое с 87:79 (21:10, 21:24, 29:23, 16:22) като гост в Стара Загора и спечели с 2-0 успеха четвъртфиналния плейоф от Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). „Сините“ ще играят на полуфиналите срещу победителя от сблъсъка между Балкан (Ботевград) и Академик (Пловдив), а началото на серията е на 12 май.

Баскетболистите на Левски натрупаха аванс от 11 точки след първата четвърт, а малко по-късно вдигна разликата до 16 при 33:17. Домакините, които бяха без Антон Кук и Обина Олека, намалиха до 7 изоставането си три минути преди почивката, а след 20 минути игра „сините“ водеха с 42:34. Гостите имаха превъзходство и след почивката. Те увеличиха аванса си до 71:57 преди последната четвърт, а до финала на двубоя удържаха водачеството.

Ивица Радич бе най-полезен за Левски с 18 точки и 10 борби, а Чардар Костов, Венцислав Петков и Марио Литъл отбелязаха по 13 точки. За домакините Александър Янев завърши с 23 точки, 12 борби и 3 асистенции, а Седариан Рейнс добави 13 точки и 10 борби.

Отборът на Рилски спортист също спечели серията си срещу Ямбол с 2:-0 успеха и е полуфиналист. В Ямбол самоковци победиха днес с 96:83.

В друга среща от втория кръг на четвъртфиналните плейофи в НБЛ тимът на Черноморец изравни серията срещу Спартак в Плевен на 1-1 победи. Плевенчани загубиха у дома с 84:85 (20:19, 19:20, 25:24, 20:22). Трети решителен двубой, който ще се играе в неделя в Бургас, ще определи отбора, който ще се класира за полуфиналите.

Двата състава направиха много интересен мач, с чести смени на водачеството. Домакините поведоха с 20:19 след 10 минути, а на почивката резултатът бе равен – 39:39 след като нито един от съперниците не успя да се откъсне сериозно. И второто полувреме бе също толкова оспорвано, Черноморец взе аванс от 7 точки, но плевенчани обърнаха до 5 в своя полза при 64:59 и след трета част резултатът бе 64:63. В заключителните моменти гостите овладяха инициативата и дръпнаха с 83:76 минута и половина преди края. Спартак не се предаде, намали до 84:85 при оставащи 28 секунди, но бургазлии ликуваха след последната сирена.

Евгени Хаджирусев реализира 28 точки, 3 борби и 5 асистенции за Черноморец, който беше без Влатко Гранич, а Георги Боянов допринесе с 22 точки, 15 борби и 3 асистенции. За домакините Николай Стоянов завърши с 16 точки и 5 борби, Димитър Маринчешки – с 15 точки и 4 борби.

Берое победи Левски като гост в мач от 13-ия кръг в Първа лига

Хуан Пинеда и Леандро Годой се разписаха през второто полувреме, а Берое (Стара Загора) спечели с 2:0 срещу домакина си Левски в мач от 13-ия кръг на българската футболна Първа лига. Така старозагорци се доближиха на точка от шестия в класирането Арда (Кърджали), докато "сините" останаха на трето място при равенство с втория Ботев (Пловдив). Левски..

публикувано на 25.10.24 в 21:24

ЦСКА с първа победа за сезона в шампионата по волейбол за мъже

ЦСКА постигна първи успех в шампионата на България по волейбол за мъже. Съставът, воден от треньора Александър Попов, взе три точки при домакинството си на Берое 2016. "Червените" се наложиха с 3:1 гейма, в отделните части 25:21, 24:26, 25:20, 25:15 точки, диктувайки темпото на игра па полето срещу възпитаниците на Мирослав Живков.  Старозагорци..

публикувано на 25.10.24 в 20:44
Красимир Дунев

Красимир Дунев: Това е най-успешният конгрес за България

Олимпийският вицешампион на висилка от Игрите в Атланта 1996 и президент на Българска федерация гимнастика Красимир Дунев беше избран в Съвета на Международната федерация по гимнастика (ФИГ) по време на Изборния конгрес в Доха.  Именитият гимнастик влезе в ръководния орган с втори резултат, след като получи 27 гласа. Освен Дунев още четирима българи..

публикувано на 25.10.24 в 19:04
Николина Христова

България за първи път с човек в Изпълкома на световната гимнастика

България за първи път има член в Изпълкома на Международната федерация по гимнастика. Николина Христова влезе в най-висшият ръководен орган на световната централа, след като беше избрана за президент на Техническия комитет на акробатика по време на Конгреса на централата в Доха (Катар). Зад кандидатурата на българката застана лично президента на..

публикувано на 25.10.24 в 18:38
Ботев Пд

Ботев (Пд) отново победи с 1:0, сега срещу Черно море

Ботев (Пловдив) продължава победната си серия в Първа лига, след като „канарчетата“ постигнаха четвърти пореден успех в шампионата и общо девети от началото на сезона. Играчите на Душан Керкез надделяха отново с минималното 1:0 над състава на Черно море като домакини в среща от 13-ия кръг на първенството. Единственото попадение в двубоя реализира Вини..

публикувано на 25.10.24 в 18:37

Фигуристката Христина Василева работи с гимнастичките със Синдром на Даун

Бившата национална състезателка по фигурно пързаляне Христина Василева от няколко месеца работи със състезателките по художествена гимнастика със Синдром на Даун. В момента нейните възпитанички Диляна Попова, Василена Богданова и Томислава Стоянова се подготвят за участие в международния турнир по гимнастика, който ще се проведе на 2 и на 3..

публикувано на 25.10.24 в 13:24

Червен картон препъна Лудогорец срещу Андерлехт

Лудогорец се бори смело, но в крайна сметка загуби с 2:0 от Андерлехт в сблъсъка си от третия кръг на Лига Европа. Българският отбор трябваше да се бори повече от 60 минути с 10 души след червен картон на Кайо Видал през първото полувреме, но головете на Самуел Едози и Андерш Драйер през второто полувреме осигуриха победата на белгийците. Мачът..

публикувано на 25.10.24 в 00:27