Нападателят на Пари Сен Жермен Килиан Мбапе ще пътува за Испания другата седмица за преговори с Реал (Мадрид), пише "Марка".

Според информацията френската звезда ще пристигне в Мадрид с цялото си семейство и ще говори с управата на Реал основно за имиджовите права в случай на трансфер през лятото.

Мбапе има договор с ПСЖ до 30 юни 2022 година и все още не е решил къде ще продължи кариерата си. Има вариант и да остане на "Парк де Пренс", като ръководството на клуба му предлага нов договор със заплата в размер на 50 милиона евро.

Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
Давид Рая спаси дузпа на Матео Ретеги в 51-ата минута

Артета: Спасяването на Рая бе най-доброто, което съм виждал

Мениджърът на Арсенал - Микел Артета, засипа със суперлативи своя вратар Давид Рая, след като фамозното двойно спасяване на испанеца донесе равенството 0:0 на отбора му като гост на Аталанта в Шампионската лига. Рая спаси дузпата на Матео Ретеги в 51-ата минута, а след това показа феноменален рефлекс и изби и добавката с глава на Ретеги...

публикувано на 20.09.24 в 08:39
Диего Симеоне

Симеоне: Атлетико контролираше 80 процента от мача

Старши треньорът на Атлетико (Мадрид) - Диего Симеоне заяви, че неговият отбор е контролирал голяма част от мача и заслужено е стигнал до победата над Лайпциг с 2:1 в мач от 1-ия кръг на Шампионската лига. Лайпциг поведе с гол на Шешко, но Гризман изравни до почивката, а в последната минута на мача Хименес донесе трите точки за Атлетико...

публикувано на 20.09.24 в 08:32
Джан-Пиеро Гасперини

Гасперини: Не е лесно да се играе срещу Арсенал

Старши треньорът на Аталанта - Джан-Пиеро Гасперини, съжали за пропуснатата победа срещу английския вицешампион Арсенал. Срещата от първия кръг на Шампионска лига в Бергамо завърши при нулево равенство.  "Можехме да поведем, ако Ретеги беше вкарал дузпата или при добавката. Жалко е! Той изигра страхотен мач и заслужаваше да отбележи. Не е..

публикувано на 20.09.24 в 07:53
Монако победи Барселона с 2:1

Треньорът на Монако след победата: Идеално начало

Старши треньорът на Монако - Ади Хютер, остана доволен от победата над Барселона с 2:1 в мач от 1-ия кръг на Шампионската лига. "Да, това беше идеалното начало. Фантастична победа, щастие за отбора, щастие за нашите фенове и за клуба. Първо, много съм горд – особено с момчета като Елис Бен Сегир, който е на 19 години, Магнес Аклиуш, който..

публикувано на 20.09.24 в 07:50
Монако - Барселона

Барселона започна в ШЛ със загуба в Монако

В късните мачове в четвъртък от първия кръг в основната фаза на Шампионската лига по футбол най-голямо впечатление направи загубата на Барселона с 1:2 при гостуването на Монако. В Княжеството гостуващият Барселона остана с 10 души още в 10-ата минута, когато след неразбирателство с вратаря Тер Стеген Ерик Гарсия извърши нарушение и получи директен червен..

публикувано на 19.09.24 в 23:58
Фейенорд - Байер (Леверкузен)

Байер (Леверкузен) и Бенфика започнаха с победи в Шампионската лига

Байер (Леверкузен) и Бенфика започнаха силно в новия формат на Шампионската лига. Германският шампион се наложи над Фейенорд с категоричното 4:0 като гост, а португалският гранд победи Цървена звезда с 2:1 в Белград. Байер поведе на Фейенорд още в петата минута. Германският национал Флориан Вирц се разписа с далечен удар, като топката влетя в долния..

публикувано на 19.09.24 в 21:52
Нургюл Салимова

Реми за жените, загуба за мъжете ни на Олимпиадата по шахмат в Будапеща

Женският отбор на България завърши наравно - 2:2 точки, срещу силния състав на Грузия.  В срещата от осмия кръг на Олимпиадата по шахмат в Будапеща бяха фиксирани четири ремита, постигнати от Антоанета Стефанова, Нургюл Салимова, Виктория Радева и Белослава Кръстева срещу втория по рейтинг отбор на турнира.  А мъжкият ни тим загуби с 1,5:2,5..

публикувано на 19.09.24 в 21:31