Рьою Кобаяши спечели Световната купа

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Японецът Рьою Кобаяши спечели Световната купа по ски скокове за втори път в кариерата си, след като завърши на осмо място в драматичното последно състезание за сезона в Планица (Словения).

Норвежецът Мариус Линдвик, световен шампион по ски полети и олимпийски на голяма шанца от Пекин 2022, спечели надпреварата по ски полети в словенския зимен център. Той постигна опити от 241.5 и 245.5 метра, за които получи 455.1 точки.

Втори се нареди Юкия Сато (Япония) с 446.8 точки (103.2 и 103.5 метра), а Петер Превец с 438.6 точки е първи от петимата словенци, които завършиха от трето до седмо място пред родна публика.

Кобаяши остана осми, но това му беше достатъчно, за да вземе втора Световна купа три години след първата. Той спечели генералното класиране със 106 точки разлика пред германския си съперник Карл Гайгер, който днес завърши 16-и.

25-годишният японец спечели осем състезания от Световната купа и Големия кристален глобус, въпреки че пропусна няколко старта през декември заради КОВИД-19.

Той също така триумфира на "Четирите шанци" както преди три години и взе злато на малка щанца и сребро на голяма на Зимните олимпийски игри в Пекин миналия месец.

Малкият кристален глобус в ски полетите завоюва словенецът Жига Йелар, който изпревари своя съотборник Тими Зайц с 10 точки.

В крайното генерално класиране за Световната купа Рьою Кобаяши има 1621 точки, втори е Карл Гайдер с 1515, а трети Мариус Линдвик с 1231 точки.

Носителят на Световната купа за миналия сезон Халвор Гранеруд (Норвегия) е четвърти с 1227 точки.

Българинът Владимир Зографски се нареди 50-и с 35 точки.

Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
Давид Рая спаси дузпа на Матео Ретеги в 51-ата минута

Артета: Спасяването на Рая бе най-доброто, което съм виждал

Мениджърът на Арсенал - Микел Артета, засипа със суперлативи своя вратар Давид Рая, след като фамозното двойно спасяване на испанеца донесе равенството 0:0 на отбора му като гост на Аталанта в Шампионската лига. Рая спаси дузпата на Матео Ретеги в 51-ата минута, а след това показа феноменален рефлекс и изби и добавката с глава на Ретеги...

публикувано на 20.09.24 в 08:39
Диего Симеоне

Симеоне: Атлетико контролираше 80 процента от мача

Старши треньорът на Атлетико (Мадрид) - Диего Симеоне заяви, че неговият отбор е контролирал голяма част от мача и заслужено е стигнал до победата над Лайпциг с 2:1 в мач от 1-ия кръг на Шампионската лига. Лайпциг поведе с гол на Шешко, но Гризман изравни до почивката, а в последната минута на мача Хименес донесе трите точки за Атлетико...

публикувано на 20.09.24 в 08:32
Джан-Пиеро Гасперини

Гасперини: Не е лесно да се играе срещу Арсенал

Старши треньорът на Аталанта - Джан-Пиеро Гасперини, съжали за пропуснатата победа срещу английския вицешампион Арсенал. Срещата от първия кръг на Шампионска лига в Бергамо завърши при нулево равенство.  "Можехме да поведем, ако Ретеги беше вкарал дузпата или при добавката. Жалко е! Той изигра страхотен мач и заслужаваше да отбележи. Не е..

публикувано на 20.09.24 в 07:53
Монако победи Барселона с 2:1

Треньорът на Монако след победата: Идеално начало

Старши треньорът на Монако - Ади Хютер, остана доволен от победата над Барселона с 2:1 в мач от 1-ия кръг на Шампионската лига. "Да, това беше идеалното начало. Фантастична победа, щастие за отбора, щастие за нашите фенове и за клуба. Първо, много съм горд – особено с момчета като Елис Бен Сегир, който е на 19 години, Магнес Аклиуш, който..

публикувано на 20.09.24 в 07:50
Монако - Барселона

Барселона започна в ШЛ със загуба в Монако

В късните мачове в четвъртък от първия кръг в основната фаза на Шампионската лига по футбол най-голямо впечатление направи загубата на Барселона с 1:2 при гостуването на Монако. В Княжеството гостуващият Барселона остана с 10 души още в 10-ата минута, когато след неразбирателство с вратаря Тер Стеген Ерик Гарсия извърши нарушение и получи директен червен..

публикувано на 19.09.24 в 23:58
Фейенорд - Байер (Леверкузен)

Байер (Леверкузен) и Бенфика започнаха с победи в Шампионската лига

Байер (Леверкузен) и Бенфика започнаха силно в новия формат на Шампионската лига. Германският шампион се наложи над Фейенорд с категоричното 4:0 като гост, а португалският гранд победи Цървена звезда с 2:1 в Белград. Байер поведе на Фейенорд още в петата минута. Германският национал Флориан Вирц се разписа с далечен удар, като топката влетя в долния..

публикувано на 19.09.24 в 21:52
Нургюл Салимова

Реми за жените, загуба за мъжете ни на Олимпиадата по шахмат в Будапеща

Женският отбор на България завърши наравно - 2:2 точки, срещу силния състав на Грузия.  В срещата от осмия кръг на Олимпиадата по шахмат в Будапеща бяха фиксирани четири ремита, постигнати от Антоанета Стефанова, Нургюл Салимова, Виктория Радева и Белослава Кръстева срещу втория по рейтинг отбор на турнира.  А мъжкият ни тим загуби с 1,5:2,5..

публикувано на 19.09.24 в 21:31