Фиорентина спря добрата серия на Специя, Христов не игра

Фиорентина победи с 2:1 Специя в гостуването си от 25-ия кръг на Серия "А". По този начин "виолетовите" прекъснаха добрата серия на своя съперник, който бе четири поредни мача без загуба на сметката си - 3 победи и 1 равенство. Българинът Петко Христов остана на резервната скамейка за домакините и не се появи в игра. Точни за успеха на гостите бяха Кшищоф Пьонтек (42) и Софиан Амрабат (89), докато за домакините се разписа Кевин Агудело (74).

Фиорентина можеше да поведе доста рано в мача. В 13-ата минута гостите получиха доста лека дузпа за сблъсък между Аркадиуш Реца и Нико Гонзалес на границата на наказателното поле, но Кшищоф Пьонтек пропусна наказателния удар като стреля в гредата.

Все пак полският нападател се реваншира в 42-ата минута. Тогава Юсеф Малех подаде пред вратата, Алваро Одриосола пропусна топката за Пьонтек, който отблизо засече за 0:1.

Специя обаче успя да изравни в 74-ата минута. Домакините организираха контраатака, Кевин Агудело се отскубна и останал очи в очи с вратаря хладнокръвно реализира за 1:1.

Фиорентина обаче успя да вкара и втори гол малко преди края на мача. В 89-ата минута Софиан Амрабат стреля по земя извън наказателното поле и изненада вратаря за 1:2.

Така Фиорентина си тръгна с трите точки и вече има 39 като заема 8-ата позиция в таблицата. Специя пък се намира на 14-ото място с 26 точки.

Боряна Калейн: Платих много голяма цена в сълзи

Олимпийската вицешампионка Боряна Калейн призна, че е преминала през трудности в кариерата, но целта й винаги е била да постигне нещо голямо. На Игрите в Париж 2024 тя завоюва сребърно отличие с многобоя. Така тя донесе втори медал за България в историята в индивидуална надпревара при жените след среброто на Адриана Дунавска от Сеул 1988...

публикувано на 20.10.24 в 11:44

Меси заби хеттрик, Интер Маями с рекорд в МЛС

Лионел Меси отбеляза хеттрик, вкарвайки три гола за 12 минути при убедителната домакинска победа на Интер Маями с 6:2 над Ню Инглънд Революшън в американската Мейджър Лийг Сокър. С успеха Интер Маями подобри рекорда по спечелени точки за един сезон във футболното първенство на САЩ. Меси влезе като резерва в 57-ата минута и се разписа..

публикувано на 20.10.24 в 10:16

Реал се наложи над Селта, Модрич подoбри рекорд

Реал (Мадрид) се наложи при гостуването си на Селта Виго с 2:1 в среща от десетия кръг в испанската футболна Ла Лига. Лука Модрич влезе като резерва и стана най-възрастният играч в историята на клуба, участвал в официален двубой - 39 години и 40 дни. Хърватинът беше в основата на победното попадение. Отборът на Реал (Мадрид) събра 24 точки на..

публикувано на 20.10.24 в 08:59

Ландо Норис ще стартира пръв в Остин

Ландо Норис от "Макларън" записа най-добрата квалификационна обиколка в кариерата си, изпреварвайки конкурента от "Ред Бул" и лидер във Формула 1 Макс Верстапен, за са спечели полпозишън за Гран при на САЩ в Остин (Тексас), което предстои тази вечер от 22:00 часа българско време. Трикратният световен шампион Верстапен, намиращ се на 54..

публикувано на 20.10.24 в 08:56

Гьозтепе на Станимир Стоилов с втора загуба в Турция

Българският треньор Станимир Стоилов и водения от него Гьозтепе (Измир) претърпяха втора загуба в турската Суперлига, след като в среща от 9-ия кръг отстъпиха с 0:1 при гостуването си на Еюпспор. Единственото попадение за домакините, които са водени от местната легенда Арда Туран, вкара Ахмет Кутуджу в 19-ата минута. След този резултат..

публикувано на 20.10.24 в 06:30

Джокович победи Надал в Саудитска Арабия

Сърбинът Новак Джокович надигра испанеца Рафаел Надал с 6:2, 7:6 (5) в мача за трето място на турнира "Шестте крале на шлема" в Саудитска Арабия. Джокович започна с пробив още в първия гейм на първия сет, като след това го затвърди за 2:0. Той поддържаше преднината си без усилия, като още веднъж взе подаването на испанеца в седмия гейм за..

публикувано на 20.10.24 в 06:28

Григор Димитров пак е финалист в Стокхолм

Григор Димитров се класира за финала на АТР 250 турнира в зала в Стокхолм. Най-добрият български тенисист се наложи с 2:1 сета след обрат над Талон Грийкспор (Нидерландия), в отделните части 2:6, 7:5, 6:4.  Това беше втори дуел между двамата, като Димитров постигна втори успех, след като спечели и двубоя им на US Open в края на лятото.  На финала в..

публикувано на 19.10.24 в 21:45