Манчестър Юнайтед отпадна от ФА Къп след драма с 16 дузпи

Манчестър Юнайтед отпадна още в 4-ия кръг на турнира ФА къп след загуба с дузпи от Мидълзбро
Снимка: Manchester United

Манчестър Юнайтед отпадна в четвъртия кръг на турнира за ФА Къп, след като отстъпи с 8:9 пред Мидълзбро след изпълнение на дузпи. Тимът на Ралф Рангник изигра силно първо полувреме, но вкара само един гол, дело на Джейдън Санчо в 25-ата минута. Малко преди това Кристиано Роналдо пропусна дузпа, като не уцели вратата. След почивката Боро показа, че няма да се предаде и изравни с попадение на Матк Крукс в 64-ата минута. Редовното време завърши 1:1, а в продълженията Юнайтед не успя да наложи волята си. Така се стигна до дузпи. Първите 15 изпълнения бяха безупречни, а единственият и фатален пропуск направи младият нападател на домакините Антъни Еланга.

Двубоят започна отлично за Юнайтед, като още във втората минута Джейдън Санчо стреля от далечно разстояние, но топката срещна напречната греда. В средата на първата част "червените дяволи" получиха право да изпълнят дузпа. Анфърни Дийкстеел извърши нарушение в наказателното поле, като съдията веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Кристина Роналдо, който обаче стреля покрай левия страничен стълб.

В 25-ата минута Юнайед поведе. Бруно Фернандеш намери отлично Джейдън Санчо в пеналта на гостите и той след рикошет се разписа за 1:0. Юнайтед продължи да натиска съперника си, като Кристиано Роналдо, на два пъти, имаше шанс да се разпише, но изстрелите му не намериха очертанията на вратата.

След почивката "червените дяволи" продължиха да натискат съперника и стигнаха до нови добри положения, които обаче бяха пропуснати от Маркъс Рашфорд и Кристиано Роналдо. В 64-ата минута Мидълзбро изравни. Дънкън Уатмор намери Мат Круукс, който на празна врата вкара за 1:1. Голът бе разгледан с ВАР заради съмнения за засада, и след като стана ясно, че такава няма той бе зачетен.

До края на редовното време на срещата двата тима си размениха по още няколко добри положения, но до ново попадение така и не се стигна. По този начин се стигна до продължения.

В първото продължение отборите гледаха да не допускат грешки в отбрана и поради тази причина рядко поглеждаха към вратата на съперника. След почивката тимовете продължиха да търсят гол, но до такъв така и не се стигна. Юнайтед можеше да реши всичко в 107-ата минута, но ударът на Бруно Фернандеш с глава мина на сантиметри над напречната греда. До края на продълженията не се стигна до нов гол и дубоят трябваше да бъде решен след изпълнение на дузпи.

При изпълнението на наказателни удари двата отбора си размениха по седем точни дузпи, преди Антони Еланга да стреля над гредата при осмия удар за Юнайтед, който извърхли тима от турнира.

Никола Цолов

Никола Цолов остана без точки в основния старт на "Силвърстоун"

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов не успя да вземе точки от щурото основно състезание на пистата „Силвърстоун“, в което той стартира седми, но завърши 15-ти. Цялата надпревара на британското трасе мина при променливи условия и ту валеше, ту спираше, което постоянно променяше баланса на силите между пилотите. Цолов финишира на 15-то..

публикувано на 07.07.24 в 11:32

Българин е световен вицешампион по картинг

Виктор Николов завърши на второ място в генералното класиране на Световното първенство по картинг Sodi W Finals в белгийския град Генк и се превърна в първия български представител с толкова добро класиране в историята на надпреварата, информира БТА.  След пет манша 15-годишният талант събра общо 186 точки за сребърния медал в клас Junior Kid, в който..

публикувано на 07.07.24 в 10:09

ЛеБрон Джеймс преподписа с ЛА Лейкърс

ЛеБрон Джеймс подписа нов договор с клуба, потвърди официалният сайт на НБА. Според информации в медиите 39-годишният американски баскетболист е парафирал двугодишен договор на стойност 104 милиона долара, като Джеймс има опция да се откаже от споразумението за сезон 2025/26. ЛеБрон играе за Лейкърс от 2018 г. Нападателят е играл още за Кливланд и..

публикувано на 07.07.24 в 09:52

Монтела: Турция трябва да играе така и на следващия шампионат

Турция напусна Евро 2024, заредила турнира с духа и енергията си и спечелила сърцата на любителите на футбола по целия свят, каза селекционерът на турския отбор Винченцо Монтела.  Турция загуби с 1:2 от Нидерландия на четвъртфиналите в Берлин. "От началото на шампионата нашият отборен дух и подкрепата на нашите фенове бяха несравними. Ние сме много..

публикувано на 07.07.24 в 09:48

Роналд Куман: Полуфиналът с Англия е по-близо до Нидерландия

Селекционерът на нидерландския национален отбор Роналд Куман заяви, че е горд с представянето на своя отбор при обрата за 2:1 срещу Турция на четвъртфиналите на Евро 2024. Често пестеливият на думи Куман каза, че неговите играчи затворили устите на критиците, които поставяха под въпрос техните усилия и отдаденост. "Тази вечер трябваше да страдаме, но..

публикувано на 07.07.24 в 09:44

Уругвай елиминира Бразилия с дузпи и с човек по-малко

Уругвай  сложи край на мечтата на Бразилия да триумфира с трофея на Копа Америка, след като спечелиха с дузпи четвъртфиналния сблъсък между двата тима на "Алийджънт Стейдиъм". В редовното време съперниците не си отбелязаха гол, а при дузпите урусите се наложиха с 4:2 точни изстрела. Възпитаниците на Марсело Биелса трябваше да минат през доста трудности..

публикувано на 07.07.24 в 06:26

Новак Джокович продължава след обрат

Доскорошният номер 1 в световния тенис Новак Джокович от Сърбия се наложи над австралиеца Алексей Попирин с 4:6, 6:3, 6:4, 7:6 (3) за близо 3 часа и 10 минути игра. Първият сет започна с размяна на геймове, но в седмия Попирин направи пробив, като задължа аванса си до края и затвори частта с 6:4. Сърбинът започна надъхано втория сет, като взе..

публикувано на 07.07.24 в 05:48