Монтана с пета победа в Адриатическата лига

Отборът на Монтана 2003 победи гостуващия Орлови (Босна и Херцеговина) със 75:71 точки (29:17, 18:19, 18:19, 10:16) в среща от втория етап на Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Българският тим има актив от пет успеха и три загуби в т.нар. Суперлига (втори етап) в надпреварата, а за състава от Баня Лука поражението е пето в осем среща. Така Монтана 2003 направи важна крачка към класиране във финалната четворка на турнира.

Възпитаничките на Мануел Марков, които дълго време бяха под карантина заради КОВИД-19, водеха убедително през първото полувреме. Те спечелиха първата четвърт с 12 точки разлика, а на почивката имаха аванс от 47:36.

Гостенките подобриха играта си през второто полувреме и по-малко от две минути преди края стигнаха до равенството - 71:71. След това Христина Иванова отбеляза важна тройка, а Димана Георгиева беше фаулирана и вкара единия наказателен удар за крайното 75:71.

Най-резултатна за Монтана 2003 беше Христина Иванова с 31 точки, 7 борби и 4 асистенции. Санта Окоцките-Балткоиене завърши със 17 точки, 7 борби и 5 асистенции, а Марая Кинг се отчете с "дабъл-дабъл" - 12 точки и 12 борби.

За Орлови Тамара Раич се отличи с 16 точки, Владинка Ерак добави 15 точки и 12 борби, а Милица Желкович също вкара 15 точки.

Уулвърхемптън - Ливърпул

Ливърпул излезе начело във Висшата лига след трудна победа над последния

Ливърпул излезе начело в класирането на Висшата лига на Англия след успех като гост с 2:1 над намиращия се на последното 20-о място Уулвърхемптън. "Червените" стигнаха до успеха с гол от дузпа на Мохамед Салах в 61-вата минута, отсъдена за нарушение на Нелсон Семедо в собственото му наказателно поле. През първите 45 минути Ливърпул бе по-добрият отбор..

публикувано на 28.09.24 в 21:46
Байерн - Байер (Леверкузен)

Байерн и Байер (Леверкузен) не излъчиха победител

Байерн и Байер (Леверкузен) завършиха 1:1 в  дербито на петия кръг на германското футболно първенство. Байерн загуби първите си точки за сезона, но остават на върха с 13 точки, две повече от втория РБ Лайпциг. Шампионът Леверкузен е трети с 10 точки. Роберт Андрич вкара с удар от движение и даде преднина на Леверкузен в 15-а минута, но Байерн стигна..

публикувано на 28.09.24 в 21:42
Рилски спортист

Рилски спортист победи Спартак (Пл) и спечели баскетболната Суперкупа при мъжете

Шампионът Рилски спортист победи финалиста за Купата на България Спартак Плевен с 95:76 (25:15, 23:21, 30:21, 17:19) в "Арена Самоков" в двубой за Суперкупата на страната по баскетбол за мъже за 2024 година и спечели трофея за трети път в историята си. Преди това клубът от Самоков бе триумфирал със Суперкупата през 2021-а и 2022 година, докато за..

публикувано на 28.09.24 в 21:38

Бронз за България в категория тройки на Световното по спортна аеробика

Антонио Папазов, Тихомир Баротев и Борислава Иванова спечелиха бронзов медал в категория тройки на Световното първенство по спортна аеробика за мъже и за жени в Пезаро (Италия). Българите, които вчера осигуриха квота за България за Световните игри 2025 година в Китай, получиха за изпълнението си на финала оценка от 20.538 точки. Пред тях останаха само..

публикувано на 28.09.24 в 21:28
Втора лига

Резултатите във Втора лига

Първенство на България по футбол, срещи от 11-ия кръг на Втора лига: Беласица Петрич - Фратрия Варна             0:1 Ботев Пловдив II - Добруджа                 0:5 Струмска слава Радомир - Спортист Своге     1:0 Янтра Габрово - Спартак Плевен              1:2 Монтана - Несебър                           2:0 Етър - Ловеч 1:0

публикувано на 28.09.24 в 21:00

Крумовград победи Локомотив в Пловдив

Отборът на Крумовград постигна първа победа като гост от началото на сезона в Първа лига, след като се наложи с 2:0 при визитата си на Локомотив (Пловдив) в среща от 10-ия кръг на шампионата. И двете попадения в мача паднаха през първата част, като в рамките само на 9 минути се разписаха Серкан Юсеин и Матеус Енрике, които бяха точни съответно в 23-ата..

публикувано на 28.09.24 в 19:20

Осигуриха средства за още два мача на Спартак (Варна)

Собственикът на Спартак Варна Павлин Николов е осигурил финансирането за следващите два мача в  Първа лига, след което ще се оттегли от клуба. Това се казва в официално изявление на варненския клуб.  Иван Цветанов ще води Спартак в следващите два мача, съобщиха още от Спартак.  Официално изявление на ФК Спартак Варна: "Бихме искали да информираме..

публикувано на 28.09.24 в 18:24