Йоханес Клаебо стана първи във Вал ди Фиеме

Йоханес Клаебо

Норвежецът Йоханес Клаебо спечели масовия старт на 15 км класически стил в италианския зимен център Вал ди Фиеме, пети кръг от веригата "Тур дьо ски", валидна за Световната купа по ски бягане.

Клаебо измина дистанцията за 41:31.2 минути и записа 46-а индивидуална победа в кариерата си.

Норвежецът спечели за четвърти път в първите пет състезания от веригата и се доближи до крайния успех за втори път след 2019 година.

Втори на 20.8 секунди остана Иво Нисканен, а трети на 23.7 секунди е Алексей Червоткин.

Клаебо е убедителен лидер в "Тур дьо ски". Норвежецът има общо време от 1:52:39 часа и води с 2.00 минути пред двукратния шампион Александър Болшунов от Русия.

Това е предимство, което Клаебо едва ли ще загуби утре в масовия старт на 10 км свободен стил.

Нисканен е трети на 2:41 минути.

За Световната купа начело е Клаебо със 746 точки. Втори с 463 точки е Болшунов, а трети с 399 е Ерик Валнес от Норвегия.

Стефани Стоева и Габриела Стоева

Сестри Стоеви са полуфиналистки в София

Водачките в основната схема Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за полуфиналите на двойки жени на международния турнир по бадминтон в София, който се провежда в зала "Европа". Сестрите, които са пети от Олимпийските игри в Париж 2024, победиха лесно Елифнур Демир и Зейнеп Бере Оджаоглу (Турция) с 21:6, 21:8 за 22 минути. Следващите..

публикувано на 05.10.24 в 14:53
Димитър Димитров

Димитър Димитров спечели български сблъсък в испанския баскетбол

Националът Димитър Димитров и отборът на Паленсия победи гостуващия Гипускоа, със Симеон Лепичев в състава си, със 78:69 (20:18, 22:9, 21:16, 15:26) в среща от втория кръг във втора дивизия на мъжкото баскетболно първенство на Испания - Leb Oro. Димитров беше резерва и за 18 минути се отличи с 4 точки, 3 борби и 1 отнета топка. Лепичев..

публикувано на 05.10.24 в 14:49
БФС представя проект за отделянето на професионалния футбол

На 7 октомври (понеделник) в Национална футболна база Бояна Българският футболен съюз (БФС) ще направи представяне на проект за отделяне на БПФЛ от БФС, съобщиха от съюза.  "Събитието ще премине под формата на семинар, на който ще присъстват всички изпълнителни директори на отборите от Първа Лига. Проектът е съвместна разработка с..

публикувано на 05.10.24 в 13:50
Григор Димитров

Дъжд прекъсна мача на Григор Димитров в Шанхай

Дъжд прекъсна мача на Григор Димитров срещу белгиеца Зизу Бергс на тенис турнир в Шанхай от сериите "Мастърс" 1000 с награден фонд от близо 9 милиона долара. Срещата бе прекъсвана за кратко във втория сет заради дъжд, но след това заваля по-силно и мачът може да не бъде доигран днес. Димитров взе първия сет с 6:3. Българинът направи..

публикувано на 05.10.24 в 13:48
Франческо Баная

Франческо Баная спечели спринта Япония

Действащият шампион в клас МотоGP Франческо Баная (Италия, Ducati Lenovo Team) спечели спринтовото състезание за Голямата награда на Япония, 16-и кръг от Световния шампионат по мотоциклетизъм на писта. Така Баная намали разликата в генералното класиране до водача Хорхе Мартин (Испания, Prima Pramac Racing), който завърши четвърти на пистата..

публикувано на 05.10.24 в 11:11
Кирил Десподов

Глобиха Кирил Десподов и съотборниците му в ПАОК

Ръководството на гръцкия ПАОК глоби футболистите на тима заради незадоволителни резултати в последните мачове. За отбора играе и нашия национал Кирил Десподов. Размерът на глобата не се съобщава. ПАОК загуби два мача от общата фаза на Лига Европа - от турския Галатасарай (1:3) и румънския ФКСБ (0:1). В гръцкото първенство тимът..

публикувано на 05.10.24 в 06:45
Александър Везенков

Олимпиакос с Александър Везенков загуби от Фенербахче

Гръцкият Олимпиакос, с Александър Везенков в състава, загуби със 71:82 точки гостуването си на турския Фенербахче в среща от първия кръг на Евролигата по баскетбол. Везенков беше титуляр и се отличи с 11 точки и 4 борби за 30:31 минути на паркета. Двубоят беше изключително оспорван, а играчите на Олимпиакос водеха с 36:32 на почивката...

публикувано на 05.10.24 в 06:43