Васил Шопов донесе победата на Царско село срещу Арда

Снимка: БФС

Царско село надигра с 1:0 Арда в първи мач от петия кръг на Първа професионална футболна лига.

Единственото попадение реализира Васил Шопов, който се разписа с атрактивно изпълнение от въздуха в 50-ата минута.

Като цяло гостите бяха по-добрият отбор и създадоха няколко добри положения за гол, но ако не бяха няколкото фрапантни пропуска на Меси Мезу можеха да допуснат и по-голяма загуба. Таранът на царете изпусна на празна врата през първата част, а след почивката стреля в аут сам срещу Караджов.

Домакините трябваше да извършат принудителна смяна още в 12-ата минута, когато Бакалов получи травма и напусна игра.

Секунди по-късно Стоев изведе Спас Делев зад брънителите в червено. Крилото опита пас към Йорданов, но малко не достигна на тарана на гостите да засече топката на два метра пред вратата.

В 18-ата минута Караджов излезе неразчетено след центриране от корнер и извади късмет, че топката се озова в краката на негов съотборник, а не в тези на съперников футболист.

В 29-ата минута Меси Мезу направи рядко срещан пропуск. Георгиев изрита топката напред, Стоев опита да я върне с глава към Караджов, но го направи лошо и таранът на Царско село първи стигна до нея. След това той преодоля стража на сините и от четири-пет метра шутира в дясната греда, а не в празната врата.

Четири минути по-късно и Арда можеше да открие резултата. Делев центрира към Йорданов, който стреля от 6-7 метра фронтално с глава, но право в ръцете на Георгиев. В 42-ата минута нов удар, този път на Делев, отново бе отразен от стража на домакините.

В заключителните секунди на първата част Делев бе изведен зад отбраната на Царско село, вдигна си топката и отправи атрактивен шут със задна ножица, но Георгиев отново спаси.

Пет минути след началото на второто полувреме Васил Шопов откри резултата след атрактивно изпълнение. Халфът засече от въздуха центриране на Нганиони отляво и не остави шанс на Караджов.

Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Четвъртфиналите на Евро 2024

Ясни са всички четвъртфинали на Европейското първенство по футбол, след като Турция и Нидерландия допълниха бройката след вчерашните си победи – съответно над Австрия (2:1) и Румъния (3:0). Турция мечтае след победа над Австрия Нидерландия на четвъртфинал след класика срещу Румъния 5 юли, петък от 19 ч. Испания – Германия в Щутгарт 5..

публикувано на 03.07.24 в 07:29

Турция мечтае след победа над Австрия

Централният защитник Мерих Демирал вкара два гола и Турция спечели с 2:1 срещу Австрия в последен мач от осминафиналите на европейското първенство по футбол, проведен в Лайпциг. Следващият съперник на селекцията на Винченцо Монтела ще бъде Нидерландия, като четвъртфиналът е насрочен за 6 юли в германската столица Берлин. Турският национален..

публикувано на 03.07.24 в 00:01

Нидерландия на четвъртфинал след класика срещу Румъния

Европейският шампион от 1988-а година Нидерландия постигна победа с 3:0 над Румъния на осминафиналите на континенталния турнир в Германия. Нидерландия започна срещата на високо темпо и с натиск в противниковата половина. Още в 6-а минута Шави Симонс стреля от далечна дистанция, но румънският страж внимаваше и улови топката. Четвърт час след..

публикувано на 02.07.24 в 21:11

Джокович с експресна победа на Уимбълдън

Седемкратният шампион на Уимбълдън и финалист от миналата година Новак Джокович (Сърбия) се класира за втория кръг на турнира по тенис на трева от Големия шлем в Лондон (Великобритания) само месец след като претърпя операция на менискуса на дясното си коляно. Вторият поставен Джокович победи преминалия през квалификациите Вит Коприва (Чехия) с..

публикувано на 02.07.24 в 20:31

ЦСКА 1948 продаде звездата си в Турция

Полузащитникът на ЦСКА 1948 Педро Енрике Оливейра или Педриньо, ще продължи кариерата си в турския клуб Коняспор, съобщи сайтът Transfer Merkezi. Според турската медия, 27-годишният ляв полузащитник e подписал договор със зелено-черните за 3 години. Трансферната сума е неназована, но играчът имаше договор със столичани до юни 2025-а година...

публикувано на 02.07.24 в 20:29

Левски иска нов панамски защитник

Българският футболен клуб Левски проявява интерес към панамския национал Едгардо Фариня, съобщава местният журналист Хосе Мигел Домингес в Х. Централният бранител е собственост на Индепендиенте от панамското първенство и цената за правата му е около 150 хиляди евро. Фариня играе рамо до рамо в отбраната на националния отбор на Панама с..

публикувано на 02.07.24 в 17:43

ЦСКА София се подсили с Иван Дюлгеров

ЦСКА София привлече в редиците си българския национален вратар Иван Дюлгеров, съобщиха от клуба. Днес той подписа своя тригодишен договор с най-титулования български клуб. Талантливият страж, който пристига на "Българска армия" със свободен трансфер, има зад гърба си 130 мача в родния елит, а в 55 от тях запазва мрежата си суха. През..

публикувано на 02.07.24 в 17:41