УЕФА компенсира Истанбул, Дъблин и Билбао

Стадион "Ататюрк" в Истанбул.
Снимка: Фейсбук

Стадион „Ататюрк“ в Истанбул получи домакинството на финала през 2023 като компенсация на УЕФА към Турция. Стадионът трябваше да приеме финалите през 2020 и 2021 съответно, но и двата бяха преместени за Лисабон и Порто респективно поради пандемията от коронавирус.

„След преместването на финала на Шампионска лига 2021 от Истанбул в Порто беше решено стадион „Ататюрк“ да приеме спора за трофея в турнира през 2023“, се казва в изявление на УЕФА. В резултат на това, „Алианц Арена“ ще домакинства на финала през 2025, а не през 2023 – изданието през 2022 ще бъде прието от Санкт Петербург в Русия.

„Уембли“ ще приеме финала на Шампионска лига през 2024 година независимо от проблемите с публиката, които помрачиха финала на Евро 2020 миналата неделя.

Дъблин и Билбао не успяха да домакинстват на мачове от Евро 2020 и също бяха компенсирани от Европейската футболна централа. УЕФА даде финала на Лига Европа на Дъблин през 2024, а Билбао ще приеме финала на женската Шампионска лига през 2024 и Лига Европа година по-късно.

„След оттеглянето на правата за домакинство на два от първоначалните домакини на мачове от Евро 2020, Изпълнителният комитет на УЕФА одобри споразумение, което включва провеждането на бъдещи финали от европейските клубни турнири, осъзнавайки усилията и финансовите инвестиции от двата града в подготовката за надпреварата“, продължи съобщението на УЕФА.

Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
Адриан Андреев

Адриан Андреев продължава напред в Братислава

Адриан Андреев се класира за втория кръг на квалификациите на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Братислава (Словакия) с награден фонд 148 625 евро. Поставеният под номер 9 в пресявките българин победи участващия с "уайлд кард" представител на домакините Норберт Гомбош след обрат с 4:6, 6:4, 6:3 за 2:20 часа...

публикувано на 28.10.24 в 06:31
Карлос Сайнц

Карлос Сайнс спечели Гран При на Мексико

Карлос Сайнс с Ферари спечели състезанието от Формула 1 за Голямата награда на Мексико. Испанският пилот финишира първи на пистата "Ерманос Родригес" с време 1:40.55.800 час и записа втора победа за сезона. Втори остана Ландо Норис  с "Макларън на 4.705 секунди, а трети е другия пилот на "Ферари" Шарл Льоклер. Карлос Сайнс стартира от..

публикувано на 28.10.24 в 06:29
Кирил Десподов

Кирил Десподов вкара, но ПАОК загуби у дома

Националът Кирил Десподов вкара много красиво попадение за ПАОК, но то се оказа недостатъчно за отбора, който отстъпил с 1:2 на свой терен на ОФИ (Крит) в мач 9-ия кръг на гръцкото футболно първенството. Крилото откри резултата в 35-ата минута с неспасяемо изпълнение на свободен удар от близо 25 метра, но в рамките на две минути – точно след..

публикувано на 28.10.24 в 06:26
Александър Везенков

С Александър Везенков Олимпиакос загуби от Панатинайкос

Александър Везенков и Олимпиакос загубиха дербито с Панатинайкос в гръцкото баскетболното първенство. На свой терен тимът отстъпи на своя съперник със 71:78 точки в среща от 4-ия кръг, въпреки поредния силен мач, който изигра българинът. Националът беше най-резултатен за състава от Пирея с 19 точки, като овладя 7 борби и направи 1 асистенция..

публикувано на 28.10.24 в 06:24
Интер - Ювентус

Осем гола, но без победител на Интер - Ювентус

Интер и Ювентус завършиха 4:4 в най-зрелищния мач от началото на сезона в италианската Серия А. Двата гранда изнесоха истински голов спектакъл на "Джузепе Меаца" в Милано в голямото дерби на италианския футбол. Двубоят премина през редица обрати, като Интер се виждаше краен победител в средата на втората част, когато водеше с 4:2, но влезлият като..

публикувано на 27.10.24 в 21:22
Арсенал - Ливърпул

Арсенал и Ливърпул с голово реми помежду си

Арсенал направи равенство 2:2 срещу Ливърпул в дербито от деветия кръг в шампионата на Англия. Лондончани повеждаха на два пъти в двубоя, а отборът от Мърсисайд отстъпи първото място във временното класиране. "Артилеристите" поведоха в резултата още в деветата минута чрез Букайо Сака, който беше точен във вратата на гостите след извеждащо подаване на..

публикувано на 27.10.24 в 20:39
Хетафе - Валенсия

Валенсия остава на дъното в Ла Лига след пети пореден мач без победа

Валенсия завърши наравно 1:1 като гост на Хетафе в мач от 11-ия кръг на Ла Лига. Валенсия поведе с гол на на Енцо Баренечеа в 36-ата минута и бе на път да запише втората си победа за сезона, но в последната минута Мауро Арамбари вкара дузпа за Хетафе за крайното 1:1. Валенсия няма победа вече пет поредни мача с 3 равенства и 2 поражения и остава на..

публикувано на 27.10.24 в 19:46