Футболист ще играе с каска до края на кариерата си

На този мач Хименес бе контузен тежко
Снимка: Архив / Снимка: ЕПА/БГНЕС

Нападателят на Уулвърхемптън - Раул Хименес, ще носи предпазна каска до края на кариерата си, съобщава Sky Sports. Футболистът получи контузия през ноември 2020 г. в мач срещу Арсенал, след като се сблъска с Давид Луис при едно единоборство. След сблъсъка бе установено, че има пукнатина в черепа.

Хименес е получил разрешение от специалистите да поднови пълноценни тренировки през юли, което означава, че ще може да бъде готов за новия сезон по футбол. Той обаче ще трябва да носи предпазна каска. 30-годишният мексиканец е изиграл 11 мача за "вълци" през този сезон и е отбелязал 3 гола.

Лионел Меси

Лионел Меси с хеттрик за Аржентина

С хеттрик на звездата Лионел Меси отборът на Аржентина разгроми гостуващия тим на Боливия с 6:0 в мач от 10-ия кръг на квалификациите за световното първенство в зона Южна Америка. Меси откри резултата в 19-ата минута, а след това бе точен в 84-ата и 86-ата. Той бе контузен дълго време, след като се нарани тежко на Копа Америка, а сега успя да..

публикувано на 16.10.24 в 07:33
Испания разгроми с 3:0 Сърбия

Испания с убедителен успех над Сърбия

Тимът на Испания спечели с 3:0 у дома срещу Сърбия и си осигури класиране за четвъртфиналите във футболния турнир Лига на нациите.  Европейските шампиони имаха тотално превъзходство и трите гола са най-малкото, с което сърбите си тръгнаха от стадиона в Кордоба. Аймерик Лапорт откри резултата в 5-а минута, а през втората част Алваро Мората и..

публикувано на 16.10.24 в 06:51
Беларус и Люксембург завършиха 1:1

Беларус и Люксембург не се победиха

Отборите на Беларус и Люксембург завършиха 1:1 в мач от група 3 на футболния турнир Лига на нациите, в която е и съставът на България. Равенството е второ поредно за Люксембург след нулевото реми при гостуването на България в Пловдив преди три дни. Двубоят се игра в Унгария и символичните домакини от Беларус повече могат да съжаляват за..

публикувано на 16.10.24 в 06:49
Кирил Десподов

Кирил Десподов: Срамна загуба

“Срамна е загубата. Не отговорихме на агресията и нищо не се получи в това, което бяхме планирали предварително“. Това каза капитана на националния ни отбор по футбол Кирил Десподов след поражението с 0:5 от Северна Ирландия. „Според мен първите 5-6 минути от мача Северна Ирландия ни остави да играем с топката. Но след това обаче успяха да..

публикувано на 16.10.24 в 06:47
Илиан Илиев

Илиан Илиев: Аз съм най-виновен

Селекционерът на България Илиан Илиев пое отговорност за тежкото поражение от Северна Ирландия с 0:5 във футболния турнир Лига на Нациите. Той каза, че грешките на играчите са и негови грешки. Също така смята, че последните два мача - с Люксембург и Беларус в средата на ноември ще бъдат решаващи за бъдещето му на поста треньор на представителния..

публикувано на 16.10.24 в 06:46

Втори успех за Олимпиакос в Евролигата, силен мач за Везенков

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков поведе своя гръцки отбор Олимпиакос до убедителна домакинска победа над Армани Олимпия Милано с 89:68 (23:17, 16:10, 24:21, 26:20) в среща от третия кръг на баскетболната Евролига за мъже. Успехът бе втори пореден за Олимпиакос, който вече е с актив 2-1, а италианският състав допусна второ..

публикувано на 15.10.24 в 23:15