Левски с обрат срещу Ботев във Враца

Ботев (Вр) - Левски
Снимка: Архив

Найджъл Робърта отбеляза нови два гола, а Левски направи още един голям обрат през второто полувреме и победи с 3:1 Ботев (Враца) като гост в мач 21-ия кръг на Първата ни футболна лига. Така "сините" отново поведоха с четири точки на Ботев (Пловдив) на деветото място, след като днес "канарчетата" надвиха с 3:2 ЦСКА 1948. Само преди десет дни Левски губеше с 0:1 и срещу Берое на "Герена" в мач за Купата, но постигна пълен обрат с хеттрик на Робърта.

Ботев (Враца) изигра много силни първи 15 минути и вкара един гол, а можеше и повече. Първото попадение падна в шестата, когато юношата на "сините" Валери Домовчисйки отклони центриране с глава към далечната греда и Костадин Ничев стреля по диагонал за 1:0. Само девет минути по-късно Патрик-Габриел Галчев игра с ръка в наказателното поле на Левски и Ботев получи дузпа, при която обаче Даниел Генов удари странична греда. Централният нападател на Ботев изпусна още един чист гол в 31-та минута, когато получи топката непокрит на около четири метра пред вратата на гостите от София, но не уцели очертанията й. Патрик-Габриел Галчев пък изпусна единственото добро положение за Левски, след като овладя топка на гърди в наказателното поле в осмата минута, но стреля далеч над напречната греда. Така първото полувреме завърши с минимална преднина в полза на домакините.

Въпреки че играеше далеч по-лошо от домакините си, Левски успя да стигне до натиск след началото на второто полувреме и това моментално даде резултат. Найджъл Робърта пропусна първото положение сам срещу вратаря Красимир Костов, но вкара второто в 57-та минута. Здравко Димитров центрира от ългов удар и нидерландецът засече високата топка покрай излезлия да я посрещне страж на Ботев. "Сините" не спряха само с това, а стигнаха и до втори гол само две минути по-късно. Отново Здравко Димитров центрира в наказателното поле и Робърта отклони към вратарското поле, където капитанът Живко Атанасов засече топката с глава за 2:1. Левски вкара и трети гол в рамките на девет минути. Мартин Петков бе съборен в наказателното поле на "сините" от първия голмайстор в мача Костадин Ничев, а Найджъл Робърта вкара втория си гол с прецизен шут в десния ъгъл на вратата на Красимир Костов. Следващото положение бе отново за Левски в 77-та минута. Робърта подаде на Мартин Петков в наказателното поле на Ботев и юношата на "сините" засече топката на скорост с първо докосване, но я изпрати покрай страничната греда от далечната страна. Резервата Билал Бари също пропусна едно чисто положение в 86-ата минута и Левски спечели с 3:1.

Загубата остави Ботев на 12-о място с шест точки зад отбора на Левски.

Първенство на България по футбол, мач от 21-ия кръг:
Ботев (Враца) - Левски - 1:3 (1:0)
голмайстори: 1:0 Костадин Ничев 9, 1:1 Найджъл Робърта 57, 1:2 Живко Атанасов 59, 1:3 Найджъл Робърта 66-дузпа
пропусната дузпа: Даниел Генов 15 (Ботев)
стадион: "Христо Ботев", Враца
съдия: Владимир Вълков
жълти картони: Аласан Н'Диайе, Чавдар Ивайлов, Никола Колев (Ботев); Начо Монсалве, Найджъл Робърта, Патрик-Габриел Галчев, Георги Александров (Левски).

Състав на Ботев: Красимир Костов, Аласан Н'Диайе, Атанас Зехиров, Валери Домовчийски (60-Петър Атанасов), Венцислав Керчев, Даниел Генов (60-Дориан Бабунски), Димитър Буров, Илия Миланов, Костадин Ничев, Педро Лагоа (73-Юлиан Ненов) и Чавдар Ивайлов (63-Никола Колев).
Състав на Левски: Звонимир Микулич, Живко Атанасов, Ивайло Найденов, Здравко Димитров (90-Насиру Мохамед), Найджъл Робърта (90-Валери Божинов), Начо Монсалве (32-Симеон Славчев), Патрик-Габриел Галчев, Тома Даске, Илия Юруков, Мартин Петков и Георги Александров.

Мило Борисов (вдясно) е новият член на Надзорния съвет на Левски

Левски е погасил близо 16 млн. лева задължения, остават 4,5 млн.

Левски е погасил общо 15,7 милиона лева по задължения към НАП, Столична община доставчици от началото на 2023 година до днес. Това обявиха от клуба след края на днешното Общо събрание. След края на събранието членът на Управителния съвет на клуб Борислав Георгиев изнесе пред медиите данни за финансовото състояние на клуба. "Клубът се намира в една..

публикувано на 19.09.24 в 17:00
Рилски спортист

Драматична загуба спря Рилски спортист за Шампионската лига

Отборът на Рилски спортист Самоков загуби драматично с 88:89 (24:28, 16:19, 23:15, 25:27) от португалския Бенфика във втория кръг на квалификациите за влизане в груповата фаза на Шампионската лига по баскетбол за мъже. Поражението лиши шампиона на България от участие в груповата фаза на най-силния баскетболен турнир на Стария континент под егидата на..

публикувано на 19.09.24 в 16:32
Наско Сираков

Наско Сираков: Аз лице не съм бил на никого през живота си

"Аз лице не съм бил на никого през живота си. Казвам се Наско Сираков, имам достатъчно разпознаваемо лице и на 62 години няма да ставам лице на никого. Ако не бях направил промяна в управлението преди година и 6 месеца, досега да сме фалирали". Това заяви собственикът на Левски Наско Сираков след Общото събрание на клуба. На събранието бе решено в..

публикувано на 19.09.24 в 16:22

ЦСКА София избра изпълнител за строежа на новия си стадион

Главболгарстрой ще извърши реконструкцията на стадион "Българска армия", съобщиха от ЦСКА София. "Червените" обявиха, че са подписали договор с една от водещите строителни компании, която трябва да извърши основната част от строежа на новия стадион за около една година. Според плановете стадионът с обновена паркова среда трябва да бъде изцяло завършен..

публикувано на 19.09.24 в 16:17

Проверени са 4150 спортисти за допинг на игрите в Париж

Международната агенция за допинг тестове (ITA) е взела проби от 4150 спортисти на Олимпийските игри в Париж, което е рекорд в историята на най-голямото спортно събитие. Това се доказва от материали, представени на ТАСС от агенцията. ITA е тествала 38,75 процента от участниците на Олимпиадата. Това е с 4 процента повече, отколкото на Игрите в..

публикувано на 19.09.24 в 15:30
Лия Каратанчева

Каратанчева печели в Пазарджик, Шиникова отпадна в Италия

Лия Каратанчева се класира за четвъртфиналите на сингъл на международния турнир на клей по тенис за жени в Пазарджик с награден фонд от 60 хиляди долара. Надпреварата от веригата на Световната  федерация по тенис (ITF) се провежда на кортовете на ТК "Фаворит".  Участващата с "уайлд кард" Каратанчева елиминира поставената под номер 4..

публикувано на 19.09.24 в 15:24
Григор Димитров

Григор Димитров стартира срещу Алехандро Табило на „Лейвър Къп“

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще започне участието си на отборния турнир по тенис "Лейвър Къп" с мач срещу 22-ия в световната ранглиста Алехандро Табило от Чили. Мачът предстои утре (20 септември, петък) след 20:00 часа българско време, а надпреварата в Берлин (Германия) ще продължи до 22 септември. Българинът, десети в..

публикувано на 19.09.24 в 15:21