Ройс донесе късен успех на Борусия (Дортмунд)

С гол на Марко Ройс в 76-ата минута Борусия Дортмунд спечели с 1:0 гостуването си на Хофенхайм в най-интересния мач от четвъртия кръг на германската Бундеслига.

Ройс се разписа десетина минути след появата си на терена на празна врата, след като бе изведен от друга резерва - норвежкия таран Ерлинг Холанд. Гостите можеха да стигнат и до много по-изразителен успех, но пропуски направиха Холанд, Ройс и Джовани Рейна в края на двубоя, както и Тома Мюние преди това.

С победата Борусия се укрепи на второто място в класирането с 9 точки от първите си 4 мача. Лидер с 10 точки е тимът на РБ Лайпциг, който също постигна победа далеч от дома. В Аугсбург "биковете" се наложиха над местния отбор с 2:0. Головете за Лайпциг реализираха Анхелиньо и Юсуф Поулсен. Бранителят откри резултата секунди преди края на първото полувреме, а датчанинът оформи крайното цифрово изражение с красив удар в 66-ата минута.

Новакът Щутгарт излезе на трето място в класирането със 7 точки след победа с 2:0 над Херта в Берлин. "Швабите" стигнаха до втория си успех за сезона с голове на Марк-Оливер Кемпф в началото на двубоя и Гонсало Кастро в средата на втората част. За Херта това бе трета поредна загуба и столичани остават на 15-о място в класирането, точно над зоната на изпадащите.

Първа победа за сезона постигна Байер Леверкузен, който победи с 1:0 Майнц като гост. Лукас Аларио вкара единствения гол за "аспирините" в 30-ата минута, които със спечелените 3 точки удвоиха актива си през сезона. Майнц пък остава на предпоследно място в класирането без спечелена точка и с голова разлика 2:12.

В последния мач, завършил до този момент, Фрайбург и Вердер Бремен приключиха при 1:1. Филип Лийнхарт даде аванс на домакините след четвърт час игра, но десетина минути след това Вердер изравни от дузпа чрез Никлас Фулкруг, което бе и достатъчно за оформянето на крайния резултат.

Спартак (Варна)

Спартак (Вн) с нов изпълнителен директор

Иван Кирилов Иванов е новият изпълнителен директор на футболния Спартак (Варна), съобщиха от клуба. Той е роден на 12 декември 1973 година и е преминал през всички детско-юношески гарнитури и представителния отбор. Иванов играл с Живко Господинов, Стефан Найденов, Пламен Казаков, Стефан Дончев и други. Бил е професионален футболен съдия,..

публикувано на 07.10.24 в 20:33
БФС

Професионалният футбол планира отделяне от структурите на БФС

Професионалният футбол трябва да се отдели от състава на Българския футболен съюз в отделна лига. Това заявиха изпълнителният директор на БФС Андрей Петров и заместник-изпълнителният директор на централата Добрин Гьонов. Пред журналисти на базата на БФС в Бояна двамата разказаха, че са провели среща с клубовете от Първа лига, като на нея са..

публикувано на 07.10.24 в 20:16
Пьотр Нестеров

Пьотр Нестеров е във втория кръг на турнир в Италия

Националът на страната за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.  Българинът победи участващия с "уайлд кард" представител на домакините Паоло Скиавоне с 6:0, 6:0 за 45 минути. В следващия кръг съперник на Нестеров ще бъде..

публикувано на 07.10.24 в 20:09
Добруджа - Етър

Етър победи Добруджа като гост във Втора лига

Етър спечели с 1:0 като гост срещу Добруджа в мач 12-ия кръг на Втора футболна лига. Иван Коконов отбеляза единствения гол в 11-а минута и донесе успеха на великотърновци, с който тимът се изкачи на 5-о място с равни точки шестия Добруджа и с четвъртия Беласица. Ценна победа като гост постигна и вторият в класирането отбор на Монтана, който се наложи с..

публикувано на 07.10.24 в 19:58

Йохан Неескенс почина на 73-годишна възраст

Легендата на нидерландския футбол Йохан Неескенс е починал на 73-годишна възраст, съобщи Кралската нидерландска футболна асоциация. Кончината на бившия полузащитник е била в Алжир и се е случила на 6 октомври, неделя. Той е бил в африканската страна по проект на нидерландската федерация. "Дълбоко натъжени сме от внезапната смърт на Йохан..

публикувано на 07.10.24 в 19:52
Гимнастиците ни със Синдром на Даун с три медала от международен он-лайн турнир

Гимнастиците ни със Синдром на Даун с три медала от международен онлайн турнир

Спортистите от Федерацията за адаптирана физическа активност Пламен Грозданов, Емилиян Костадинов и Рамонала Сикандер спечелиха три медала в международното онлайн състезание по спортна гимнастика "Купа на приятелството 2024", организирано и проведено от Руската федерация за спортисти с интелектуални увреждания. Емилиян Костадинов се класира на..

публикувано на 07.10.24 в 17:25
Илиана Раева

Илиана Раева е новият-стар президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Илиана Раева беше преизбрана за президент на Българската федерация по художествена гимнастика. "Златното момиче" застава начело на един от най-успешните ни спортове за четвърти път.  По време на Общото-отчетно изборно събрание Раева получи  53 гласа "ЗА", а 3 от бюлетините бяха  невалидни. Илиана Раева  благодари за подкрепата и любовта на всички и..

публикувано на 07.10.24 в 17:12