Обществена поръчка бави изграждането на полигона за биатлон в Троян

„Необходимо е разширяване на спортната база за биатлон в Троян. В последните години в Троян тренират стотици деца. Във всички национални състезания, нашите състезатели доминират.

Владо Илиев е световен шампион и спортист номер 1 на България. Тук е мястото да поздравя Владо, защото на 14 октомври, когато е празника на Троян, той ще стане почетен гражданин  на Троян.

Но, да се върна към базата. Един от клубовете ни по биатлон спечели проект за изграждане на площадка. Първата обществена поръчка, проведе от Министерството на спорта е приключила без подписване на договор. В момента се провежда втора обществена поръчка. Надявам се, този път договор да бъде подписан и то да бъде подписан до края на строителния сезон, за да може тази толкова необходима площадка да бъде изградена.

Ролбана е вторият етап на този проект. Министерството на спорта осигури финансиране само за площадката, която се намира в непосредствена близост до едно от стрелбищата. Ние силно се надяваме, че ще получим подкрепата на Министерството на спорта и за втория етап“, това съобщи специално за БНР кметът на Троян Донка Михайлова.

Кметът допълни, че в Троян има 19 лицензирани спортни клуба. Те се финансират по 5 начина. Първият е пряко финансиране на детско-юношеския спорт, финансирайки спортен календар, финансиране на отличили се спортисти, финансиране на спортна база или отпускане на целеви средства на колективните спортове. Впечатляващи са успехите на нашите спортисти. За миналата година Троян може да се похвали с 85 национални шампиони, 75 са носителите на сребърни медали, трима балкански първенци, двама европейски шампиони и един световен първенец.

Приоритет в дейността на общината е финансирането на масовия детски спорт.

Левски

Три мача у нас днес, наглед лесни тестове за Левски и Лудогорец

С три мача днес ще продължи 10-ият кръг в Първа лига. От 16.15 часа ЦСКА 1948 е домакин на Ботев Пд, а от 18.45 Левски посреща Арда на „Герена“. Срещата на стадион "Георги Аспарухов" ще предаваме пряко по "Хоризонт" на БНР. От 21.15 часа Ботев Враца приема Лудогорец, но мачът няма да бъде в северозападния град, а в Разград заради ремонта на тревното..

публикувано на 29.09.24 в 06:29
Осасуна - Барселона

Барселона допусна първа загуба в испанското първенство

В резултатен мач от испанското първенство Осасуна победи Барселона с 4:2 и нанесоха първа загуба в шампионата на каталунците.  Гостите от Барселона започнаха по-силно, но първият бе за домакините и дойде в 18-ата минута, когато Анте Будимир вкара с глава след прехвърлящ пас от Брайън Сарагоса. В 28-ата минута Сарагоса удвои аванса, с хладнокръвен удар..

публикувано на 29.09.24 в 06:18
Илко Пиргов

Илко Пиргов нападна словесно Любослав Пенев

Спортният директор на Локомотив (Пловдив) Илко Пиргов изрази остро мнението си срещу старши треньор на отбора Любослав Пенев. Пиргов говори пред медиите след загубата на "черно-белите" с 0:2 от Крумовград в среща от 10-ия кръг на Първа лига. Той взе отношение във връзка с разпространената поиция на наставника след новината за оттеглянето на собственика..

публикувано на 29.09.24 в 06:13
Черно море - ЦСКА София

Черно море и ЦСКА София направиха постно 0:0

Черно море и ЦСКА София не успяха да си отбележат гол и направиха постно 0:0 в мач от 10-ия кръг на Първа лига. С точката домакините в двубоя имат вече 19 точки в актива си след 5 победи, 4 равенства и 1 поражение. Гостите от София са с 10 точки. те имат 3 победи, едно равенство и 5 загуби. Непосредствено преди началото на срещата в групата на Черно..

публикувано на 28.09.24 в 22:04
Уулвърхемптън - Ливърпул

Ливърпул излезе начело във Висшата лига след трудна победа над последния

Ливърпул излезе начело в класирането на Висшата лига на Англия след успех като гост с 2:1 над намиращия се на последното 20-о място Уулвърхемптън. "Червените" стигнаха до успеха с гол от дузпа на Мохамед Салах в 61-вата минута, отсъдена за нарушение на Нелсон Семедо в собственото му наказателно поле. През първите 45 минути Ливърпул бе по-добрият отбор..

публикувано на 28.09.24 в 21:46
Байерн - Байер (Леверкузен)

Байерн и Байер (Леверкузен) не излъчиха победител

Байерн и Байер (Леверкузен) завършиха 1:1 в  дербито на петия кръг на германското футболно първенство. Байерн загуби първите си точки за сезона, но остават на върха с 13 точки, две повече от втория РБ Лайпциг. Шампионът Леверкузен е трети с 10 точки. Роберт Андрич вкара с удар от движение и даде преднина на Леверкузен в 15-а минута, но Байерн стигна..

публикувано на 28.09.24 в 21:42
Рилски спортист

Рилски спортист победи Спартак (Пл) и спечели баскетболната Суперкупа при мъжете

Шампионът Рилски спортист победи финалиста за Купата на България Спартак Плевен с 95:76 (25:15, 23:21, 30:21, 17:19) в "Арена Самоков" в двубой за Суперкупата на страната по баскетбол за мъже за 2024 година и спечели трофея за трети път в историята си. Преди това клубът от Самоков бе триумфирал със Суперкупата през 2021-а и 2022 година, докато за..

публикувано на 28.09.24 в 21:38