Лудогорец отпадна от Мидтиланд, но преминава в Лига Европа

Лудогорец - Мидтиланд
Снимка: БТА

Лудогорец отпадна в Шампионската лига след поражение с 0:1 от датския Мидтиланд у дома във 2-ия кръг. Българите обаче ще продължат похода си в Европа в турнира Лига Европа. Единственото попадение вкара в 78-ата минута Жуниор Брумадо след меле в наказателното поле на Ренан.

Разградчани обаче нямаха кой знае какви аргументи в мача и единствената им реална възможност беше неотсъдена дузпа заради игра с ръка на Паулиньо.
Първото полувреме беше за гостите от Дания, които без фойерверки показаха, че са много стабилен отбор. Още в 9-ата минута имаше много сериозно спасяване на Ренан при мощен изстрел на капитана на гостите Святченко. Всичко това стана след грешка на Алекс Сантана пред наказателното поле. Дрейер отне и потърси капитана си, който с мощен удар потърси далечния ъгъл на Ренан, но вратарят се справи и изби в ъглов удар.

Следващата възможност дойде в 22-ата минута и замесен в нея беше Краев, който продължи топката за Дрейер отдясно. Офанзивният играч проби до аутлинията и намери Мабил на дузпата. Австралиецът опита коварен изстрел, но изпрати топката вън.

В следващите 10-ина минути отново датчаните държаха инициативата, но атаките им минаха неточно. Българите се отчетоха с един неточен удар на Моци с глава.
Малко след началото на второто полувреме отново Божидар Краев беше замесен в напрежение, но то дойде и от неразумната игра на вратаря Ренан, който напусна далече извън наказателното поле. Българинът комбинира с Драйер, откъдето пък имаше центриране за Сори Каба, но ударът на последния излезе в аут.

Влизането на резервите Текпетей и Ихинио Марин подобри атакуващите умения на Лудогорец, като особено нестандартен беше преотстъпеният от Шалке'04 играч.
В 64-ата минута Лудогорец имаше най-чистата си възможост за гол, като българските шампиони имат напълно основателни претенции за неотсъдена дузпа. В края на атаката пък и бранител на гостите изчисти топката с глава от голлинията.

Гостите сбъркаха при изнасянето на топката, а Каули като втори човек в пресата отне и стреля, но топката се спря в ръката на Паулиньо. Последва удар с глава на Чибота, който бе избит от голлинията от защитника на гостите Шолц.

В 76-ата минута гостите направиха много добра контраатака, като Драйер от дясно излезе на добра позиция и стреля, но Ренан спаси с крак.
В последвалия корнер Ренан боксира, но напрежението се запази. При последвалото меле топката стигна в ляво и там с малко нестандартен удар резервата Жуниор Брумадо я прати в мрежата през краката на бразилския вратар на Лудогорец. Трябва да се отбележи, че и защитата пред Ренан остана пасивна в цялата ситуация. В 82-ата минута Ренан спаси нов гол във вратата си, след като излезе бързо и с тяло блокира удара на останалия сам срещу него Дрейер.

До края Лудогорец опита различни варианти да стигне до гол, включително и късно включване на Моци в атаката. Накрая два пъти бяха спечелени фаулове до наказателното поле, на много удобни позиции. Но изпълненията на Каули така и не създадоха сериозно напрежение за вратаря Йеспер Хансен.

Фейенорд - Байер (Леверкузен)

Байер (Леверкузен) и Бенфика започнаха с победи в Шампионската лига

Байер (Леверкузен) и Бенфика започнаха силно в новия формат на Шампионската лига. Германският шампион се наложи над Фейенорд с категоричното 4:0 като гост, а португалският гранд победи Цървена звезда с 2:1 в Белград. Байер поведе на Фейенорд още в петата минута. Германският национал Флориан Вирц се разписа с далечен удар, като топката влетя в долния..

публикувано на 19.09.24 в 21:52
Нургюл Салимова

Реми за жените, загуба за мъжете ни на Олимпиадата по шахмат в Будапеща

Женският отбор на България завърши наравно - 2:2 точки, срещу силния състав на Грузия.  В срещата от осмия кръг на Олимпиадата по шахмат в Будапеща бяха фиксирани четири ремита, постигнати от Антоанета Стефанова, Нургюл Салимова, Виктория Радева и Белослава Кръстева срещу втория по рейтинг отбор на турнира.  А мъжкият ни тим загуби с 1,5:2,5..

публикувано на 19.09.24 в 21:31
Локомотив (Пд) - ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 надигра и победи Локомотив в Пловдив

Отборът на ЦСКА 1948 надигра и победи с 2:0 Локомотив (Пловдив) като гост в първия мач от 9-ия кръг на футболната Първа лига. Играчите на Валентин Илиев стигнаха до успеха с два гола само в рамките на 7 минути, като между 71-ата и 78-ата точни бяха Марио Илиевски и Бирсент Карагарен. На два пъти и гредата спасяваше Локомотив при удари на Илиевски и..

публикувано на 19.09.24 в 18:59
България спечели титлата в отборната надпревара на Балканското първенство по спортна гимнастика

България с четири медала в първия ден на Балканското първенство по спортна гимнастика

4 медала (3 златни и един бронзов) спечелиха българските състезатели в първия ден на Балканското първенство по спортна гимнастика за младежи и девойки, което се провежда в тренировъчната зала на „Арена 8888 София“. Първият ни тим в състав Борис Караджинов (ЦСКА), Михайл Божанин (ЦСКА), Борислав Жеков (Интерком Груп Черноморски юнак), Никълъс Наков..

публикувано на 19.09.24 в 17:58
Мило Борисов (вдясно) е новият член на Надзорния съвет на Левски

Левски е погасил близо 16 млн. лева задължения, остават 4,5 млн.

Левски е погасил общо 15,7 милиона лева по задължения към НАП, Столична община доставчици от началото на 2023 година до днес. Това обявиха от клуба след края на днешното Общо събрание. След края на събранието членът на Управителния съвет на клуб Борислав Георгиев изнесе пред медиите данни за финансовото състояние на клуба. "Клубът се намира в една..

публикувано на 19.09.24 в 17:00
Рилски спортист

Драматична загуба спря Рилски спортист за Шампионската лига

Отборът на Рилски спортист Самоков загуби драматично с 88:89 (24:28, 16:19, 23:15, 25:27) от португалския Бенфика във втория кръг на квалификациите за влизане в груповата фаза на Шампионската лига по баскетбол за мъже. Поражението лиши шампиона на България от участие в груповата фаза на най-силния баскетболен турнир на Стария континент под егидата на..

публикувано на 19.09.24 в 16:32