Люис Хамилтън пак тръгва първи, този път на "Силвърстоун"

Люис Хамилтън

Шесткратният световен шампион Люис Хамилтън с болид "Мерцедес" спечели квалификациите за място за "Голямата награда на Великобритания", четвърти кръг за сезона от световния шампионат по автомобилизъм във Формула 1. Представителят на домакините беше най-бърз на пистата "Силвърстоун" с време 1:24.303 минута, за да запише рекорден 91-и полпъзишън. Лидерът в генералното класиране за сезона Хамилтън е рекордьор с шест победи на трасето, включително и през миналия сезон. Неговият съотборник Валтери Ботас (Финландия) остана втори на 313 хилядни. От втора редица в утрешния старт се потеглят  Макс Верстапен (Нидерландия) с "Ред Бул" и Шарл Льоклер (Монако) с "Ферари". Верстапен  се класира трети в пресявките с изоставане от 1.022 секунда, а Льоклер се нареди четвърти на 1.124 секунда. Четирикратният световен шампион Себастиан Фетел (Германия)  с "Ферари" имаше проблеми и даде едва десето време с пасив от над 2 секунди зад Хамилтън.

20. Николас Латифи (Канада), Уилямс

Заб: Квят ще стартира с 5 места по-назад заради наказание.

Спартак (Вн) победи Локомотив (Сф) с 3:2 след като губеше с 0:2

Спартак (Вн) спечели след обрат срещу Локо (Сф)

Спартак (Варна) победи Локомотив (София) с 3:2 в мач от 11-ия кръг на Първа футболна лига. Домакините стигнаха до успеха след като губеха с 0:2. Първата сериозна ситуация в мача бе за домакините във 2-ата минута. Ромееш Ивей центрира отдясно, топката стигна до Ахмед Ахмедов, който стреля от няколко метра, но вратарят Александър Любенов спаси...

публикувано на 06.10.24 в 19:49
Даниел Трифонов взе сребро на прескок в Сомбатхей

Даниел Трифонов със сребро на прескок в Сомбатхей

Даниел Трифонов спечели сребърен медал на финала на прескок и завърши осми на висилка на Световната купа по спортна гимнастика за мъже в Сомбатхей (Унгария). На прескок българинът получи оценка от 14.150 точки (14.100 точки първи опит и 14.200 втори опит) и се качи на второто място на почетната стълбичка. Шампион стана Асан Салимов..

публикувано на 06.10.24 в 19:11
Хебър и Ботев (Вр) завършиха 1:1

Хебър и Ботев (Вр) не се победиха

Отборите на Хебър и Ботев (Враца) завършиха 1:1 в среща от 11-ия кръг на футболното ни първенство. Двубоят между двата тима се игра на стадион „Локомотив“ в Пловдив заради продължаващите ремонтни дейности по тревното покритие на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик. Божидар Пенчев откри резултата за Хебър още в 10-ата минута от пряк..

публикувано на 06.10.24 в 18:39
Ансамбъл (жени)

Четири гимнастички напускат ансамбъл (жени)

Четири гимнастички от женския ансамбъл по художествена гимнастика напускат състава, това заяви в ефира на БНТ президентът на Българската федерация Илиана Раева. Желание да напуснат отбора, който се класира на четвърто място на олимпийските игри в Париж, са изразили Камелия Петрова, Маргарита Василева, Магдалина Миневска и Рейчъл Стоянов. Стоянов все още..

публикувано на 06.10.24 в 13:44
Стефани Стоева

Титла за Стефани Стоева в София, Налбантова е №4 на световното

Стефани Стоева спечели титлата на единично жени на международния турнир по бадминтон в зала "Европа" в София.  На финала тя постигна успех над третата поставена националка Гергана Павлова след обрат с 18:21, 21:15, 21:8 за 56 минути.  Стефани Стоева стигна до трофея след шест поредни победи, след като започна от квалификациите.  По-късно..

публикувано на 06.10.24 в 12:37
Данийл Мадведев

Медведев обърна Арналди и е на осминафинал в Шанхай

Руският тенисист Данийл Мадведев се наложи над италианеца Матео Арналди с 5:7, 6:4, 6:4 в третия кръг на силния тенис турнир в Шанхай от сериите "Мастърс" 1000 с награден фонд от близо 9 милиона долара. На осминафиналите на турнира той очаква победителя от двубоя между гърка Стефанос Циципас и Александър Мюлер от Франция. Мачът между двамата..

публикувано на 06.10.24 в 11:48
Лионел Меси не вкара гол, но Интер спечели

Интер Маями печели, Меси влезе като резерва

Отборът на Интер Маями постигна победа над Торонто с 1:0 с късен гол на Лео Кампана, който засече подаване на уругваеца Луис Суарес с десния крак в 93-ата минута. Това бе осми гол на Кампана за сезона и трети в последните пет мача. Вратарят на Интер - Оскар Устари, направи седем спасявания. Звездата на Интер - Лионел Меси, се появи на терена..

публикувано на 06.10.24 в 10:09