Четвърти пореден успех за Ботев (Пловдив)

Снимка: БТА

Отборът на Ботев (Пловдив) се наложи над Царско село с 3:0 в среща от 18-ия кръг на Първа лигаа по футбол. Двубоят се игра на тежкия от дъжда терен на стадион "Славия" в София, а възпитаниците на Ферарио Спасов записаха четвърта поредна победа и се утвърдиха на деветото място с 22 точки, но вече са само на 4 точки точки от място в топ 6. Царско село допусна четвърто поражение в последните си пет срещи и остана 12-и с 15 точки.

Символичните домакини започнаха по-добре, но Антон Карачанаков и Родни Антуи не успяха да отбележат от изгодни позиции в наказателното поле. В 25-ата минута обаче Ботев поведе. Лазар Марин проби в ляво в наказателното поле и от аутлинията върна към Антонио Вутов, който от 5-6 метра засече в мрежата за 1:0 за Ботев. Попадението остана доста дискусионно, тъй като при подаването на Марин имаше сериозни съмнения, че топката е напуснала с целия си обем игралното поле.

В 37-ата минута при контраатака Александър Тонев изведе Вутов в добра позиция малко след централния кръг в половината на домакините, нападателят надбяга централните защитници на съперника, нахлу в наказателното поле, преодоля Джони Пласид и с удар под гредата направи 2:0. В средата на втората част Ботев стигна и до трето попадение. Мартин Кавдански извърши нарушение срещу Вутов в наказателното поле и Тодор Неделев вкара отсъдената дузпа.

До края софиянци бяха по-активни, но Янко Георгиев направи добри спасявания след удари на резервата Андерсон Кордейро и на Дилан Бахамбула от дистанция.

Диян Божилов, помощник треньор на Ботев (Пловдив) заяви: „Като цяло контролирахме мача, с изключение на първите 20 минути, когато трудно се ориентирахме, а противникът имаше своите възможности. Но след като вкарахме при една контра, после контролирахме събитията на терена и до края нямахме особени проблеми. Трудно беше в началото само, защото домакините имат отпред тежки, високи хора, които могат да се преборят за спорни или високи топки, но ние издържахме. Да, в тази ситуация за 2-и гол топката се забави и ние успяхме да вкараме втори гол и така реално се предопредели победата.

Обърнахме внимание на Родни Антуи, знаем, че е много бърз, играе много добре на контраатака. Но ние стояхме близо и той имаше само 1-2 изяви, на практика го нямаше в мача. Много се радвам, че Антонио вкара. В предния мач изтърва 2-3 чисти положения и беше с наведена глава, надявам се да продължава по същия начин и да ни радва.

Сега ни предстои мач със Славия за Купата. За нас най-важното е да възстановим футболистите, Славия ще почиват един ден повече, а това е много. Надявам се, че ще бъдем готови на 100 процента за този мач.

Никола Спасов, старши треньор на Царско село, коментира: „Според мене лошо изигран мач от нашия отбор. През цялото първо полувреме играхме добре, държахме топката и контролирахме събитията. При първия гол топката излиза в аут, ние спираме да играем много наивно, но Ботев не спират и ни вкарват за 1:0. Демотивиращо е, особено когато си отбор в подем. Вторият гол за мене си е като автогол, топката се спира във водата и лоша реакция от наша страна. Още през първото полувреме мачът свърши, демотивацията беше пълна.

На полувремето се опитах да вдигна отбора, да играем добре и да обърнем нещата. Имаше 45 минути пред нас, но не се получи. Вместо това в началото на второто полувреме за малко да получим трети гол, направо имахме късмет. После продължихме да атакуваме и да се опитваме да вкараме, но не ни се получиха нещата. Аз нямам обяснение, защото не играем лошо. В последните мачове лош е последният пас, а днес накрая направихме още една грешка заради лошо позициониране на защитата, те останаха сами срещу вратаря. Мисля, че нямаше дузпа, но това няма никакво значение. Ние имахме ситуации и не вкарахме, всичко друго се обезмисля.

Още един нещастен мач. Мисля, че нещата ще ни се върнат защото полагаме усилия,  играем, но не вкарваме голове. По-скоро проблемите ни са в защита.

Ботев (Пловдив) имат изключително добри играчи, играха с най-доброто и всички тия неща - лошия терен, нещастни стечения на обстоятелствата, ни помогнаха да загубим мача".

Барселона загря за Реал с голово шоу

Отборът на Барселона прегази Севиля с 5:1 като домакин в среща от 10-ия кръг на Ла Лига, с което си върна аванса от 3 точки преднина на върха пред Реал Мадрид преди Ел Класико следващата събота на “Бернабеу”. Преди това пък в сряда каталунците ще премерят сили и с Байерн (Мюнхен) в Шампионската лига. Тимът на Ханзи Флик показа, че се намира във..

публикувано на 21.10.24 в 05:57
Лаутаро Мартинес вкарва гола на победата.

Интер се доближи до върха

Интер спечели ценен успех с 1:0 в гостуването си на Рома в мач от осмия кръг на Серия А. Единственото попадение бе дело на Лаутаро Мартинес (60’), който се разписа след час игра. Това бе попадение бе под номер 133 за тима във всички турнири. Двата отбора изиграха интересен мач с доста положения пред двете врати, но повечето по-чисти положения бяха в..

публикувано на 21.10.24 в 05:53

Льоклер беше най-бърз в Остин, Верстапен увеличи аванса си

Пилотът на Ферари от Монако Шарл Льоклер спечели Гран при на САЩ във Формула 1, като направи страхотно състезание. Скудерията постигна двоен успех на пистата в Остин, като втори остана другият пилот на Ферари Карлос Сайнс от Испания.  На подиума се качи и световният шампион Макс Верстапен (Нидерландия, Ред Бул). Четири обиколки преди края той бе..

публикувано на 21.10.24 в 05:46
Лудогорец води в класирането на Първа лига след 10-ата си победа от началото на сезона

Лудогорец води в класирането на Първа лига след 10-ата си победа

Шампионът Лудогорец постигна 10-а победа в 11 мача през сезона в Първа лига след 2:0 над Септември (София) на стадион "Локомотив" в столицата. Руан Круз и автогол на Мартин Христов решиха изхода на мача, но домакините останаха с човек по-малко още в 20-ата минута заради червен картон на левия защитник Георги Върбанов. Разградчани не вложиха кой знае колко..

публикувано на 20.10.24 в 22:04
Николай Киров

Николай Киров е новият старши треньор на Спартак (Варна)

Николай Киров ще бъде назначен за старши треньор на Спартак 1918 Варна, съобщават от варненския клуб в обръщение към привържениците си, подписано от изпълнителния директор Иван Кирилов. В него се уточнява, че длъжността технически директор ще бъде поета от Панайот Кискинов. Последните три мача отборът на Спартак 1918 Варна бе воден от треньора на..

публикувано на 20.10.24 в 20:13
Уилям Чолов

Сребро за Уилиам Чолов на европейското по бокс до 23 години в София

Уилиам Чолов стана сребърен медалист на европейското първенство по бокс за мъже и жени до 23 години в столичната зала "София". Във финала в категория 75 килограма при мъжете българинът отстъпи с 1:4 гласа на Джамал Кулиев от Украйна. Още от първите секунди на срещата Чолов и Кулиев се хвърлиха смело в атаки, което доведе до много на брой точни..

публикувано на 20.10.24 в 19:19
Черно море победи Хебър в Първа лига

Черно море се наложи над Хебър в Първа лига

В слаб мач Черно море успя да победи Хебър с 1:0 в дебюта на Бруно Акрапович начело на пазарджишкия тим. Единственото попадение в срещата вкара Дуду в 75-ата минута. С успеха си Черно море има в актива си вече 22 точки и измести от четвъртото място градския съперник Спартак 1918 Варна. Хебър пък остава последен със 7 точки. Преди началото на мача с..

публикувано на 20.10.24 в 18:50