Милуоки се класира на финал на Запад в НБА

Антетокумбо беше над всички при победата на Милуоки.

Милуоки се класира за финала в Източната конференция на НБА след победа в петия мач над Бостън със 116:91, а Голдън Стейт върви към участие на Запад след победа над Хюстън и 3-2 в серията.

Топзвездата на Бъкс Янис Антетокумбо вкара 20 точки, а също така взе 8 борби и подаде 8 асистенции за победата над Бостън. А водачите в схемата на елиминациите завършиха със седем състезатели с двуцифрен актив. Те ще чакат победителя от двойката Филаделфия - Торонто, за да научат съперника си за финала на Изток.

Крис Мидълтън добави 19 точки, както и 8 борби, а Ерик Бледсо остана с 18 за първия финал в Конференцията на Милуоки от 2001-а година насам.

За Бостън Кайри Ървинг вкара 15 точки, но едва 31 процента от игрови ситуации. Джейсън Татъм и Маркъс Морис добавиха по 14 всеки от тях.

На Запад Голдън Стейт е с един мач по-близо до финала след успеха над Хюстън със 104:99. Клей Томпсън вкара 27 точки, в това число и решителен кош 4.1 секунди преди края на срещата и 3-2 вече в серията.

Кевин Дюрант получи разтежение на прасеца в третата част на мача и трябваше да изгледа срещата отстрани, като за вземето на терена вкара 22 точки, 5 борби и 4 асистенции. А дали ще участва в шестата среща, все още не се знае.

За гостите от Хюстън Джеймс Хардън наниза 31 точки, а Ракетите ще се опитат да избегнат елиминацията в петък, когато са домакини на шестия мач.

България получава още една квота в класическата борба за Париж

България получава още една квота в класическата борба за олимпийските игри в Париж 2024, съобщават от БФ Борба. Това стана възможно след преразпределение на 16-е вакантни места, които Международната централа (UWW) раздаде на следващите в подреждането от квалификациите. Преди седмица Международният олимпийски комитет одобри 16 от 26-е..

публикувано на 27.06.24 в 21:50
Даяна Стойчева достигна до репешажите за бронза

Българка е с шанс за бронз на европейско по борба

Даяна Стойчева достигна до репешажите за бронза на европейското първенство по борба за кадетки в Нови Сад (Сърбия).  Националката започна убедително, побеждавайки с технически туш 11:0 полякинята Мартина Клода в категория до 46 кг, но после загуби с туш от Халиджа Азимов (Германия), след като водеше с 2:0. Представителката на Германия..

публикувано на 27.06.24 в 21:20
Българите са без медал в първия ден на европейско по джудо

Българските състезатели не успяха да спечелят отличие в първия ден на европейското първенство по джудо за кадети и за кадетки, което се провежда в "Асикс Арена" в София. С най-предно класиране е Калина Григорова, която се нареди седма в категория до 44 килограма. На старта тя загуби от сръбкинята Наталия Пролич с "вадзари". Съперничката й..

публикувано на 27.06.24 в 20:41
Калоян Братанов

Калоян Братанов е шампион на 100 м свободен стил

Калоян Братанов спечели финала в „кралската“ дисциплина 100 метра свободен стил за мъже на държавното лично отборно първенство по плуване на басейн "Диана" в столицата. Състезателят на клуб Астери финишира първи с време 50.52 секунди и остана на близо две секунди от националния рекорд на Йосиф Миладинов от 48.83. Самият Миладинов пропусна..

публикувано на 27.06.24 в 20:00
Александра Начева

Александра Начева е изписана от „Пирогов“ след операцията

Лекоатлетката Александра Начева беше изписана от УМБАЛСМ "Пирогов",  където на 23 юни претърпя операция заради фрактура на левия глезен. Световната шампионка на троен скок за девойки до 20 години от Тампере 2018 Начева получи контузията в събота вечерта по време на състезание на скок дължина на турнир в Габрово, а интервенцията беше..

публикувано на 27.06.24 в 18:45
Константин Костадинов

Националът Константин Костадинов ще играе в елита на Испания

Българският национал Константин Костадинов ще играе за отбора на Тенерифе през сезон 2024/25, съобщиха от клуба от испанската Лига Ендеса. През последните два сезона Тенерифе държеше правата върху 21-годишното крило, но го изпращаше под наем в отбори от второто ниво на местния шампионат. По време на новата кампания обаче юношата на Реал..

публикувано на 27.06.24 в 18:37
Валентиа Геовгиева

Валентина Георгиева тренира на нов уред прескок, осигурен от БФ Гимнастика за Игрите в Париж

Европейската вицешампионка Валентина Георгиева тренира на нов прескок, който беше осигурен специално от Българска федерация гимнастика за подготовката й преди олимпиадата. Уредът, произведен от фирма "Gymnova" е същият, на който ще се проведе състезанието по спортна гимнастика на Игрите в Париж 2024. Прескокът вече е в залата на "Раковски" и..

публикувано на 27.06.24 в 13:34