БФЛА проведе годишното си общо събрание

Карамаринов по време на събранието в Петрич.
Снимка: БФЛА

Годишното общо събрание на Българска федерация лека атлетика се проведе в Петрич на 9 април 2019 година. На събранието, което бе ръководено от президента на БФЛА Добромир Карамаринов, бе приет годишният финансов отчет на организацията.

Ръководството на БФЛА отчете и успехите на българската атлетика през 2018 и началото на 2019 година. Карамаринов насочи вниманието на делегатите към тежкия летен сезон на 2019-а, където едно от най-важните състезания за годината ще бъде Европейското отборно първенство във Вараждин, Хърватия. Делегатите гласуваха и запазване на на системата за разпределение на точките, с които клубовете кандидатстват пред Министерството на младежта и спорта с проекти за финансиране.

Събранието завърши с изказвания на делегатите, които засегнаха актуални проблеми, най-вече по организацията на националните шампионати. Предишната вечер БФЛА награди заслужили деятели, треньори и атлети.

Свързани новини

Добромир Карамаринов награди младите звезди на леката ни атлетика Александра Начева и Валентин Андреев.

БФЛА строи модерна база до Петрич, награди заслужили деятели, треньори и атлети

Българска федерация лека атлетика награди заслужили деятели, треньори и атлети на церемония в Петрич на 8 април. Ден преди общото събрание на организацията представители на десетки атлетически клубове от цялата страна се събраха в хотел „България“ в..

публикувано на 09.04.19 в 10:01

Биляна Дудова остана със сребро в Мадрид

Биляна Дудова завърши със сребро на турнира Гран при в Испания.  В решителната схватка при 62-килограмовите световната и 4-кратна европейска шампионка отстъпи пред венецуелката Астрид Монтеро с 1:5.  Преди това Биляна записа три победи.  Състезанието е..

публикувано на 06.07.24 в 20:13

Британци окупираха челото в решетката на "Силвърстоун"

Британският пилот на "Мерцедес" Джордж Ръсел спечели квалификацията за Гран при на Великобритания, 12-и крът от сезона във Формула 1. Ръсел, който бе най-бърз и в третата свободна тренировка по-рано днес, спечели първата позиция в квалификацията за..

публикувано на 06.07.24 в 19:12

Африканец спечели втора етапна победа на Тура

Еритреецът Биниам Гирмай от отбора на Интермарше спечели втора етапна обиколка на Обиколката на Франция, като спечели осмия етап бе 183,4 см между Семюр-ан-Оксоа и Коломби-ле-дьоз-Еглиз.  Гирмай даде време от 4:04б50 часа и спечели етапа с финален спринт..

публикувано на 06.07.24 в 19:09
Катрин Тасева

Катрин Тасева: Да спечелим три медала на олимпийските игри в Париж ще бъде трудна, но не и невъзможна задача

„Да спечелим три медала в художествената гимнастика на олимпийските игри в Париж ще бъде трудна, но не и невъзможна задача .Трудно, наистина е много трудно на съдиите психически да се настроят, че България е номер 1. Мисълта, че България е толкова..

публикувано на 06.07.24 в 17:16

Виктор Николов спечели една от трите серии на международното състезание по картинг Sodi W Final в Генк

Пловдивчанинът Виктор Николов постигна победа в една от трите серии на международното състезание по картинг Sodi W Final в белгийския град Генк. 15-годишният български състезател спечели, след като взе първата позиция на метри от карирания флаг. В трите..

обновено на 06.07.24 в 15:18
Никола Цолов

Отложиха състезанието на Никола Цолов във Формула 3 на пистата "Силвърстоун"

Спринтовото състезание във Формула 3 на „Силвърстоун” беше отложено заради силния дъжд и лошото време на британската писта. Първоначално рейс директорът на два пъти отлага излизането на колите на стартовата решетка и прати колата на сигурността на трасето..

публикувано на 06.07.24 в 13:58

Славия и Локомотив (Пд) печелят в контроли

Славия победи с 2:0 като гост Марек в контролна среща. С двубоя на стадион “Бончук” приключи подготвителният лагер на “белите” в Банско. Голове на Роберто Райчев и Кристиан Балов след почивката осигуриха четвъртия пореден успех в предсезонните проверки..

публикувано на 06.07.24 в 13:57