Мик Шумахер: Чувствах се у дома си във Формула 1

| обновено на 03.04.19 в 10:33
Мик Шумахер (вляво) по време на теста на "Сахир".

Синът на легендарния пилот от Формула 1 Михаел Шумахер - Мик, не скри вълнението си, след като направи първото си тест каране в най-престижното автомобилно състезание във Ф1. 20-годишният Мик изпробва болида на Ферари на пистата "Сахир" в Бахрейн вчера, като даде второ най-добро време от всички участници, като единствено Макс Ферстапен с Ред Бул беше по-бърз.

Миналата година Мик Шумахер стана шампион във Формула 3, а в края на миналата седмица участва в първото си състезание от Формула 2, завършвайки на осма позиция. Вчера той имаше възможността да се качи в болида, с който баща му постигна най-значимите успехи в кариерата си и спечели пет световни титли.

"Насладих се на изживяването. От първия момент в падока се чувствах като у дома си. Много от хората там ме познават от дете. Болидът е невероятен, защото притежава мощ, но също така се управлява много леко. Бях впечатлен от възможностите на спирачките. Имах чувството, че мога да натискам спирачките все по-късно и по-късно, и въпреки това да успявам да вземам завоя. Бих искал да благодаря на Ферари за тази уникална възможност", коментира Мик след пробите.

Днес Мик Шумахер, който от март е част от Академията на Ферари, ще има възможност да направи втори тест във Формула 1, този път с болида на Алфа Ромео.

Свързани новини

Мик Шумахер в болида на Ферари.

Мик Шумахер направи първи обиколки с Ферари

Синът на легендарния пилот във Формула 1 Михаел Шумахер – Мик, записа днес първите си обиколки с болид на Ферари. Това се случи по време на тестовете на отбора на пистата „Сахир“ в Бахрейн. 20-годишният Мик Шумахер завъртя 12 обиколки в дебюта..

публикувано на 02.04.19 в 12:01
Мик Шумахер

Мик Шумахер ще тества Ферари

Мик Шумахер, вторият син на легендарния Михаел Шумахер, ще проведе първи тестове във Формула 1 с тима на Ферари през следващата седмица, съобщават медиите в няколко страни.  Германският пилот ще кара болид на Скудерията в Бахрейн следващия вторник, а..

публикувано на 25.03.19 в 18:35

Волейболистите на Франция спечелиха Лига на нациите

Олимпийският шампион Франция триумфира с трофея в Лигата на нациите. Воденият от Андреа Джани тим се наложи над Япония с 3:1 (25:23, 18:25, 25:23, 25:23) в големия финал на надпреварата, изигран в Лодз (Полша).  "Петлите" вдигат за втори път титлата -..

публикувано на 01.07.24 в 07:21
Фенове на Еквадор реагират на мексиканеца Рейес след мача.

Венецуела и Еквадор продължават напред на Копа Америка

Отборите на Еквадор и Мексико не излъчиха победител в сблъсъка помежду си от група "В" на Копа Америка и Еквадор се класира за елиминациите, докато Мексико отпада от турнира. Мексиканците три пъти претендираха за неотсъдени дузпи. В последния..

публикувано на 01.07.24 в 05:51
Ина Ананиева: Не знам дали ще остана треньор на ансамбъла след Игрите в Рио

Ина Ананиева: На Олимпиадата пожелавам късмет на момичетата ни, но той идва при подготвените

Тя е  един от най-успешните треньори в съвременната история на българската художествена гимнастика, извела българския ансамбъл до абсолютна световна титла след 18-годишна пауза, както и до бронзовия медал на олимпиадата в Рио де Жанейро. Знае какво е..

публикувано на 30.06.24 в 17:15

Стилияна Николова с четири златни отличия на турнир по художествена гимнастика в Кайро

Абсолютната европейска шампионка по художествена гимнастика от Будапеща 2024 Стилияна Николова спечели златните медали на финалите на всичките четири уреда на международния турнир "Pharaohs Cup" 2024 в Кайро (Египет). Възпитаничката на Валентина Иванова..

публикувано на 30.06.24 в 16:58
България - национален отбоп по естетическа гимнастика (жени)

Злато за състезателките ни по естетическа гимнастика на СК в Испания

Националният отбор на България спечели златните медали на Световна купа по естетическа групова гимнастика в Тарагона (Испания). Възпитаничките на Кристина Ташева в състав Сияна Табакова, Карина Нейкова, Катрин Тасева, Яна Стайкова, Мария Мехлемова,..

публикувано на 30.06.24 в 16:16
Никола Цолов

Никола Цолов е шести в Австрия

Българският пилот в автомобилната Формула 3 Никола Цолов за първи път в кариерата си завърши състезателен уикенд с две класирания в точките, след като днес той остана на 6 място в дългото състезание на пистата "Ред Бул Ринг". Вчера триумфира в..

публикувано на 30.06.24 в 11:53
Мария Николова

Мария Николова със 7-а победа и рекорд в Обиколката на Витоша

Мария Николова направи голямото си завръщане с уникален рекорд и пореден  триумф в Обиколката на Витоша. След като два сезона тя пропусна емблематичната надпревара заради стартове в чужбина, днес тя записа седмата си победа в 100-километровото..

публикувано на 30.06.24 в 11:24