Зинедин Зидан: Много се радвам да се завърна у дома

Зидан със съпругата си Вероник и президента на Реал Флорентино Перес при представянато в Мадрид снощи.

Зинедин Зидан заяви, че е щастлив да се завърне начело на испанския гранд Реал (Мадрид). Снощи французинът подписа договор до 30 юни 2022 година. Той заменя на поста Сантиаго Солари.

"Знам, че това е специален ден за всички. Много се радвам да се завърна у дома. Искам отново да работя в Реал и да върна този клуб на нивото, което заслужава. Искаме да пристъпим към работа още утре", каза Зидан на пресконференция, след като от Реал официално обявиха назначението му, което влиза в сила с незабавен ефект.

За първи път Зидан пое Реал (Мадрид) през януари 2016 година и спечели три път Шампионската лига и веднъж първенството на Испания. Той напусна изненадващо "Сантиаго Бернабеу" през май миналата година.

"Когато напуснах миналата година, смятах, че Реал се нуждае от промяна. Това беше мнението ми. Сега се връщам, защото президентът на клуба ми се обади. А аз обичам Реал. Затова съм тук. След осеммесечна пауза искам да се върна към професията", добави французинът.

"Това е голяма отговорност и аз го знам. Много хора обичат този клуб. Спечелих много трофеи. Не съм забравил победите, но и загубите. Миналата година загубихме титлата, Купата на Испания, но спечелихме Шампионската лига. Разбирам положението, в което се намираме в момента. В живота има хубави и лоши неща. Но положението в момента не ни устройва и ние ще направим всичко възможно, за да променим нещата. Не може всичко да стане веднага, но ще се опитаме. Предстоят ни 11 мача до края на сезона и искаме да постигнем добри резултати", каза още Зидан.

"Когато си тръгнах, това беше необходимо. Не защото го исках, но аз и футболистите се нуждаехме от почивка. Но се върнах. Имах и други предложения, но аз не исках да водя друг отбор", призна още френският специалист.

Зидан заяви, че още не е мислил за нови футболисти, които да бъдат привлечени през лятото.

Свързани новини

Зидан и Перес

Зидан се е съгласил да поеме отново Реал

Зинедин Зидан се е съгласил да се завърне на треньорския пост на Реал (Мадрид), съобщи Франс прес, като цитира испанси медии.  Бившият френски национал спечели безпрецедентните три последователни трофея от Шампионската лига с мадридския колос, преди да..

публикувано на 11.03.19 в 18:10
Карлос Алкарас

Шампионът Карлос Алкарас се класира за четвъртия кръг на "Уимбълдън"

Карлос Алкарас се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство по тенис на Великобритания. Миналогодишният шампион победи след обрат с 5:7, 6:2, 4:6, 7:6 (2), 6:2 Франсис Тиафо.  Под покрива на централния корт испанецът и американецът изиграха много..

публикувано на 05.07.24 в 20:22
андо Норис

Ландо Норис даде най-добро време и във втората свободна тренировка

Британецът Ландо Норис беше най-бърз и във втората свободна тренировка, след като спечели първата, преди Гран при на Великобритания във Формула 1. Пилотът на Макларън направи най-добра обиколка на легендарната писта "Силвърстоун", дълга 5.891 километра,..

публикувано на 05.07.24 в 20:18
Томислав Стипич

ЦСКА София спечели и последната си контрола в Банско

ЦСКА София се наложи с 1:0 над сръбския Раднички (Ниш) в последната контрола на тима от подготовката в Банско.  Единственото попадения в срещата бе дело на Марк-Емилио Папазов в 83-ата минута. Първите 30 минути на двубоя предложиха равностойна игра, а..

публикувано на 05.07.24 в 20:14

Максим Манолов спечели втори бронз на Европейското първенство по плуване за юноши

Максим Манолов спечели втори бронзов медал на Европейското първенство по плуване за юноши и девойки във Вилнюс, Литва.   Манолов се качи на почетната стълбичка в дисциплината 200 метра бруст, а преди два дни бе трети и на 50 метра бруст.   Във финала на..

публикувано на 05.07.24 в 20:08
Никола Цолов

Никола Цолов влезе в топ 10 в квалификацията на "Силвърстоун"

Никола Цолов се класира осми в квалификацията на седмия кръг от шампионата на Формула 3 на пистата Силвърстоун. Надпреварите и този уикенд са част от поддържащата програма на световния шампионат на Формула 1. В сутрешната тренировка валеше. Никола Цолов..

публикувано на 05.07.24 в 20:02

Цолов трети в тренировката на мократа "Силвърстоун"

Никола Цолов даде трето време в свободната тренировка преди седмия състезателен уикенд за сезона във Формула 3, който се провежда на пистата „Силвърстоун“ във Великобритания. Подготвителната сесия на британското трасе започна при условията на изсъхваща..

публикувано на 05.07.24 в 12:25
Джесика Пегула

Джесика Пегула отпадна от Откритото първенство на Великобритания

Петата поставена Джесика Пегула (САЩ) отпадна във втория кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Пегула претърпя поражение от отстранилата по-рано на турнира в Лондон и Виктория Томова китайка Синю Ван с 4:6, 7:6(9), 1:6 за два часа..

публикувано на 04.07.24 в 20:10