Хардън с "трипъл-дабъл", Новицки постави рекорд в НБА

Джеймс Хардън се радва след поредния си кош пред погледа на Леброн Джеймс.
Снимка: БТА

Джеймс Хардън завърши с "трипъл-дабъл" - 50 точки, 10 борби и 11 асистенции при победата на Хюстън над гостуващия Лос Анджелис Лейкърс в мач от първенството на НБА.

Това беше четвърти мач на Хардън с "трипъл-дабъл" и 50 точки и той е лидер в историята на Лигата по този показател.
"Ракетите" стигнаха до успеха след силна последна четвърт, в която вкараха 11 безответни точки.

За Хадрън това е втори "трипъл-дабъл" за сезона и 37-и в кариерата му.
Леброн Джеймс завърши с 29 точки за Лейкърс.

Това беше първи мач между двата отбора след сбиването между Крис Пол и Рахон Рондо на 20 октомври, което доведе до наказание на двамата и на Брандън Инграм. Този път в мача нямаше сериозни инциденти, но имаше доста технически нарушения, две от които доведоха до изгонването на бразилеца Нене.

Ламаркъс Олдридж реализира 27 точки, а Сан Антонио постигна четвърта поредна победа, след като спечели срещу Лос Анджелис Клипърс със 125:87. Това е най-убедителната победа за "шпорите" от началото на сезона.

Руди Гей добави 21 точки, а ДеМар ДеРоузън записа 14 точки и 7 асистенции за Сан Антонио. Тобиас Харис се отличи със 17 точки за Клипърс, а по 15 вкараха Данили Галинари и Ейвъри Брадли.

Финикс победи Далас с 99:89 и прекъсна серията си от 10 поредни загуби в НБА. Ти Джей Уорън беше най-добър за "слънцата" с личен рекорд за сезона от 30 точки.

Загубата на Далас дойде при дебюта за сезона на звездата Дирк Новицки.
40-годишният германец се възстановяваше дълго от контузия на левия глезен след операция отпреди седем месеца, като лечението се проточи повече от очакваното.

Новицки се появи в игра в края на първата част и така стана първият играч в лигата с 21 сезона за един клуб. Той подобри рекорда с отказалия се от баскетбола Кобе Брайънт, който игра 20 сезона за ЛА Лейкърс. Германецът игра само 6:10 минути в мача.

Финикс побеждава Далас за седми пореден път. Сънс имат само пет победи този сезон, две от които са срещу Далас.

Хорхе Мартин

Хорхе Мартин спечели състезанието за Голямата награда на Индонезия в клас MotoGP

Лидерът в генералното класиране Хорхе Мартин (Испания, Prima Pramac Racing) спечели основното състезание за Голямата награда  на Индонезия в клас MotoGP, 15-и кръг в световния шампионат по мотоциклетизъм на писта. Мартин измина 27-те обиколки в зрелищната надпревара за 41:04.389 минути, водейки от старта до финала. Испанецът записа трета победа за..

публикувано на 29.09.24 в 15:38
Димитър Кузманов

Димитър Кузманов отпадна в квалификациите на турнира от сериите "Чалънджър" в Брага

Димитър Кузманов отпадна на старта на квалификациите на турнира по тенис на клей кортове от сериите "Чалънджър" в Брага (Португалия) с награден фонд 74 825 евро. Десетият в схемата на пресявките българин отстъпи в първия кръг пред Хинек Бартон (Чехия) с 2:6, 2:6. Срещата продължи 75 минути. Кузманов поведе с 2:1 в първия сет преди 20-годишният чех да..

публикувано на 29.09.24 в 15:34
Александър Везенков

Везенков изстреля Олимпиакос на финал за Суперкупата на Гърция

Александър Везенков и Олимпиакос се класираха за финала в турнира за Суперкупата на Гърция. Българинът и неговите съотборници надиграха Перистери със 79:74 във втория полуфинал, състоял се в зала „Калитиа Палей дес Спортс“, Родос. На финала Везенков и компания ще имат за съперник Панатинайкос. „Зелените“ се справиха със съпротивата на Арис след 81:68 в..

публикувано на 29.09.24 в 11:07
Монако

Монако надви Монпелие с гол в добавеното време

Тимът на Монако стигна до домакински успех с 2:1 над Монако с победно попадение в осмата минута на добавеното време на срещата от шестия кръг на френската Лига 1. Монако записа трета поредна победа и е втори във временното класиране с 16 точки, колкото има и лидерът Пари Сен Жермен. Монако, Пари Сен Жермен, Олимпик Марсилия и Ланс са четирите състава..

публикувано на 29.09.24 в 08:57
Болоня - Аталанта

Болоня и Аталанта с равенство в Италия

Отборите на Болоня и Аталанта завършиха при равенство 1:1 в среща помежду си от шестия кръг на италианската футболна Серия А. Двата състава делят девето-десето място във временното класиране с по 7 точки в актива си. Болоня поведе в 46-ата минута, когато 20-годишният аржентински нападател Сантяго Кастро се разписа за 1:0. Домакините обаче останаха с..

публикувано на 29.09.24 в 08:26
Левски

Три мача у нас днес, наглед лесни тестове за Левски и Лудогорец

С три мача днес ще продължи 10-ият кръг в Първа лига. От 16.15 часа ЦСКА 1948 е домакин на Ботев Пд, а от 18.45 Левски посреща Арда на „Герена“. Срещата на стадион "Георги Аспарухов" ще предаваме пряко по "Хоризонт" на БНР. От 21.15 часа Ботев Враца приема Лудогорец, но мачът няма да бъде в северозападния град, а в Разград заради ремонта на тревното..

публикувано на 29.09.24 в 06:29
Осасуна - Барселона

Барселона допусна първа загуба в испанското първенство

В резултатен мач от испанското първенство Осасуна победи Барселона с 4:2 и нанесоха първа загуба в шампионата на каталунците.  Гостите от Барселона започнаха по-силно, но първият бе за домакините и дойде в 18-ата минута, когато Анте Будимир вкара с глава след прехвърлящ пас от Брайън Сарагоса. В 28-ата минута Сарагоса удвои аванса, с хладнокръвен удар..

публикувано на 29.09.24 в 06:18