Германия разби с 3:0 Словакия

Снимка: uefa.com

Германия продължава убедително на четвъртфиналите на Европейското първенство по футбол след победа с 3:0 над Словакия. Тимът на Йоахим Льов беше по-добрият в мача и можеше да вкара още голове. Месут Йозил обаче пропусна дузпа и стана първият германец с пропуск от бялата точка в редовното време на мач от еврофинали.

Бундестима започна с головете още в 8-та минута, когато Жером Боатенг стреля от воле от границата на наказателното поле и не остави шансове на Матуш Козачик. Стражът на Словакия се отличи малко по-късно. В 13-та минута Мартин Шкъртел изблъска в гръб Марио Гомес, но Козачик спаси последвалата дузпа на Йозил.

Германия все пак поведе с два гола до почивката, след като в 43-та минута Юлиан Дракслер направи хубав пробив по лявото крило и предостави прекрасна топка за Марио Гомес. Таранът с лекота отклони топката в мрежата за 2:0. Самият Дракслер завърши прекрасното си представяне с трети гол в 63-та минута.

На четвъртфиналите Германия ще се изправи срещу победителя от двубоя между Италия и Испания, които играят утре.