Исландия пренаписа футболната си история, стигна осминафинал срещу Англия

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Футболистите на Исландия пренаписаха историята си, след като постигнаха победа над състава на Австрия с 2:1 в последния си мач от шеста група на Европейското първенство във Франция, която ги класира за осминафиналите. Безценният успех дойде с последния удар в срещата дълбоко в даденото от съдията продължение. До 94-ата минута резултатът на "Стад дьо Франс" беше 1:1 и пред угрозата да останат четвърти в групата, австрийците тръгнаха да атакуват мощно, което позволи на исландците да направят показна контраатака, завършена по хладнокръвен начин от резервата Арнор Траустасон за големия успех.

Преди това исландците поведоха в 18-ата минута чрез Йон Бьодварсон, а освен това удариха и гредата на съперника. Австрийците можеха сравнително бързо да изравнят, но в 37-ата минута Александър Драгович пропусна дузпа. Все пак активните действия на австрийците дадоха резултат в 60-ата минута, когато Алесандро Шьопф изравни. Австрийците имаха предимство в играта през втората част, особено след влизането в игра на Марк Янко, но множеството пропуски ги лишиха от успеха. От своя страна, исландците бранеха точката, която им гарантираше третото място и класиране за следващата фаза. Така дойде и 4-ата минута на добавеното време, в която Траустасон донесе победата.

Сблъсъкът: Исландия - Англия е на 27 юни (понеделник) от 22.00 часа в Ница.