Турция победи Чехия

Турция победи с 2:0 Чехия в последния си мач от група "D" на европейското първенство по футбол, с което тимът на Фатих Терим елиминира съперниците си от турнира и запази шансове за осминафинал. Турците са с актив от три точки, докато чехите останаха само с една.
Турция стигна рано до своето първо попадение, след като още в десетата минута Емре Мор центрира от дясното крило, а Бурак Йълмаз засече топката с крак на близка греда и даде аванс на своя тим. Последва натиск на чехите, като Владимир Дарида стреля във вратата от далечно разстояние в 16-та минута, а Волкан Бобакан изби в корнер. След неговото изпълнение Томаш Сивок стреля с глава, но удари греда и не успя да изравни. Павел Кадербек пък пропусна две много добри положения само в рамките на десетина минути.
Турците бяха доста по-организирани от чехите през втората част, защитаваха се добре и търпението им беше възнаградено с две много добри положения. Емре Мор се освободи пред наказателното поле на съперниците в 58-та минута и стреля неточно, но неговата грешка беше поправена от Озан Туфан само седем по-късно. Той изчака топката на далечна греда при разбъркване в наказателното поле и я изпрати със силен шут към вратата, а Петер Чех не реагира и Турция поведе с 2:0.
Въпреки че чехите натиснаха своите съперници в последните минути, те не успяха да пробият защитата и да вкарат гол. Турците пък пропуснаха да вкарат още един гол в 83-та минута, когато удар от близко разстояние на резервата Олджай Шахан мина близо до целта.