Англия не успя да вкара на Словакия

Англия и Словакия завършиха 0:0 в последната среща от група В на Европейското първенство. С този резултат англичаните остават на 2-ро място в групата с 5 точки, като бяха изпреварени от Уелс. Тимът на Рой Ходжсън чака втория от група F за съперник на осминафиналите.

Словакия събира 4 точки и все още чака развитието на останалите групи, за да разбере дали печели място за елиминациите. Англичаните пък платиха данък на неумението си да вкарват голове, след като не успяха да се справят със защитата на противника, но трябва да се отдаде заслуженото и на добрата им игра в защита.

Първите минути бяха за отбора на Англия, който до 15-ата минута създаде две отлични възможности. Още в 9-ата центриране в наказателното поле за Стъридж създаде напрежение, но вратарят Козачик спаси. 6 минути по-късно подаване от дълбочина намери Варди, който се отскъбна от Мартин Шкъртел, излезе сам срещу вратаря на словаците, който обаче спаси удара му.

Натискът на британците се засилваше и след няколко центрирания, които затрудниха Козачик, в 33-ата минута отново стражът на Виктория (Пилзен) показа високата си класа. Натейниъл Клайн проби от дясно и върна топката в наказателното поле, където от 10-ия метър Адам Лалана я посрещна с мощен шут мигновено, но вратарят беше на висота.

В последните минути на първата част англичаните имаха нова възможност, но бомбеният удар на Хендерсън беше спрян от Ян Дюрица с глава, при който словакът падна на земята.

Първата възможност за словаците се появи в 53-тата минута, и то след грешка на Крис Смолинг, опитал да върне на вратаря. Роберт Мак обаче не успя да бутне топката в мрежата. Секунди след това Натаниъл Клайн излезе на чиста позиция, но би в тялото на вратаря.

В 61-вата минута обаче Шкъртел спаси вратата, заставайки на голлинията. Джордън Хендерсен проби от дясно до аутлинията и центрира на задна греда, там Деле Али посрещна топката, но Шкъртел спаси нулевото равенство.

В последните 15 минути англичаните усилиха натиска, а Рууни, Стъридж и Кейн се разминаха с отлични ситуации пред вратата на словаците.