Уелс разби с 3:0 Русия

Уелс победи Русия с 3:0 и се класира за осминафиналите на Евро 2016 във Франция. Възпитаниците на Крис Коулман завършват като лидери в група "В" с 6 точки актив. На второ място е Англия с 5 точки, пред Словакия с 4 точки и Русия с 1 точка. Руският тим отпадна от шампионата. Попаденията отбелязаха Аарън Рамзи, Нийл Тейлър и Гарет Бейл.

Още в 11-ата минута отборът на Уелс откри резултата чрез Аарън Рамзи. Полузащитникът на Арсенал получи чудесен пас от Джо Алън и останал сам срещу вратаря Игор Акинфеев технично го прехвърли.

Девет минути по-късно Уелс поведе с 2:0. Точен беше Нийл Тейлър, който също като при първия гол се оказа сам срещу Акинфеев. Вратарят спаси първия му удар, но нямаше шанс при добавката. За Тейлър това беше първи гол в кариерата за националния отбор на Уелс. Възпитаниците на Крис Коулман доминираха изцяло през първото полувреме.

В 30-ата минута Сам Воукс пропусна сам срещу вратаря да направи 3:0, а три минути по-късно Акинфеев спаси силен шут на Аарън Рамзи от 25 метра. В 38-ата минута Гарет Бейл излезе на добра позиция, но Акинфеев се справи.

Руските национали създадоха само две добри положения през първото полувреме. В 27-ата минута удар на Артьом Дзюба беше спасен от вратаря на Уелс Уейн Хенеси, а в 44-ата минута Фьодор Смолов стреля към вратара на съперника, но Хенеси улови топката без проблеми.

Играчите на Уелс отправиха 11 удара към вратата на Акинфеев през първите 45 минути. Националният отбор на Русия излезе с траурни ленти в мача срещу Уелс в памет на 14-те загинали деца при трагедията в Карелия.

В събота няколко лодки с деца се преобърнаха по време на буря в езерото Сямозеро в руската република Карелия. 13 деца загинаха, а едно изчезна безследно.

В началото на втората част Гарет Бейл пропусна две възможности. Все пак той стигна до гол в 67-а минута и оглави класирането при голмайсторите с три попадения от началото на Евро 2016. Бейл излезе сам срещу Акинфеев и с лекота отбеляза третото попадение.

Руският тим отпадна от европейското първенство, след като завърши 1:1 с Англия и загуби с 1:2 от Словакия и с 0:3 от Уелс.