Съдията ощети „Пирин“ в Своге

Отборите на „Спортист“ (Своге) и „Пирин“  поделиха точки, след като завършиха наравно 1:1 в дербито от 23-ия кръг на Втора лига. Антон Карачанаков (27) изведе "орлетата" напред, а пред второто полувреме Борислав Стойчев (48) изравни. Третият във временното класиране взе точка от лидера, но пропусна да се доближи още повече до първите две позиции. Благоевградчани са първи с 46 точки, Локомотив (София) е втори с 42 точки, докато "шоколадите" са трети с 39 точки.

Във втората минута изстрел на Ивайло Михайлов от границата на наказателното поле премина над вратата. В 12-ата минута, преди да нанесе удар, Айкут Рамадан беше застигнат от Александър Дюлгеров, който изби в корнер. В 13-ата минута Петър Петров боксира топката след центриране от ъглов удар. Тя падна на волето на Валентин Йосков, а силният удар на нападателя мина встрани от вратата. В 27-ата минута „Пирин“ поведе в резултата с гол на Антон Карачанаков. Огромна заслуга за попадението има Спас Георгиев, който се справи добре с Йосков и центрира остро в линията между вратаря и защитата. Там Карачанаков беше най-съобразителен и се разписа.

В 39-ата минута Стефано Кунчев се намеси чудесно при удар на Станислав Манолев от фаул. Вратарят плонжира добре и изби топката в ъглов удар. Три минути по-късно Деян Христов опита нещо нестандартно. Той видя, че вратарят на Пирин Петър Петров е излязъл леко напред и пробва удар от движение. Стражът на гостите ,обаче, се намеси и блокира шута.

В 48-ата минута „Спортист“ изравни с гол на Борислав Стойчев. Бранителят се възползва от центриране от фаул, при което Деян Христов отклони леко топката. Но останаха без никаква съдийска реакция  много сериозните съмнения дали Стойчев е в редовна позиция при докосването на топката от своя съотборник.

В случая със стопроцентова вярност  се потвърди популярното  клише: „Съдията ограби труда на момчетата, те плачат в съблекалнята“. Тотално ощетеният в случая отбор е лидерът „Пирин“.

Чуйте реакциите след мача на двамата старши треньори: Уорън Фийни и Ивайло Василев:

Климатологът д-р Симеон Матев: От 15 юли до 10 август е най-подходящото време за почивка на Черно море

Климатолозите са предпазливи в дългосрочните прогнози, все пак  очертават тенденция за горещо лято 2024 . Учените се базират както на архива, историята с наблюдения на времето повече от 150 – 160 години, така и на факта, че не сме имали толкова топла пролет, като току-що отминалата. „ Но това не е новина, защото в изминалите 12 месеца, всеки един..

публикувано на 24.06.24 в 09:19

Елица Наумова с нова огнена песен

Елица Наумова - момичето, което танцува с огъня, представя нова песенн - „Simenan Chi Ta”. В песента лирическата героиня, чрез помощта на своята вяра може да премине през огнени изпитания. Във видеото са включени две пламтящи огнени клади, въртене на пой и огнени ветрила, под афро ритъм и екзотично поп звучене. Текстът е на автентичен език,..

обновено на 23.06.24 в 14:36

Християна Лоизу и Danny Levan представят дуетна песен – „Крий ми очите“

Финалистката от "Като две капки вода" Християна Лоизу и поп изпълнителят Danny Levan, зарадваха своите фенове с новата си дуетна песен – „Крий ми очите“. След като през студените месеци песента ни сгряваше, но на гръцки език и звучеше във всеки клуб в Гърция – „Vradia Hamena“ (Изгубени нощи), дойде момента да разгорещим страстите и на роден..

обновено на 23.06.24 в 14:14

"Талантино" - един празник на театъра и духа

В три поредни дни Благоевград посрещна млади таланти в театралното изкуство от цялата страна на детския театрален фестивал "Талантино". На сцената в Регионалния исторически музей излязоха школи от София, Перник, Банкя, Пазарджик, Петрич, Благоевград, Стара Загора. Те представиха разнообразна програма -  от приказки до тежка световна драматургия с..

публикувано на 23.06.24 в 12:24

Станислав Грозданов: Не само гледаме заедно Европейското по футбол, но обменяме идеи и за развитието на село Мурсалево

Станислав Грозданов е експерт „международно сътрудничество“ в ЮЗУ “Н. Рилски“– Благоевград. От известно време със семейството си живее в наследствената къща на своя дядо в село Мурсалево.  Станислав е сред инициаторите и активен участник в организацията на вечерите на селския площад, които събират пред 8-ем метровия екран не само жители на селото,..

публикувано на 23.06.24 в 09:30

Няма липса на контейнери за строителни отпадъци

Лятото е предпочитаният сезон освен за почивки, но и за ремонти. Нерегламентираното изхвърляне на строителни отпадъци, както и поставянето им в контейнерите за битови или разделно събирани отпадъци се санкционира. Според Закона за управление на отпадъците се забранява нерегламентирано изхвърляне или изгарянето им. От Община Благоевград..

публикувано на 21.06.24 в 14:24