"Марек Юнион Ивкони“ победи гостуващия „Добруджа“ с 3:1 гейма

„Марек Юнион Ивкони“ победи гостуващия  „Добруджа“ с 3:1 гейма (19:25, 25:19, 25:19, 25:23) в среща от 11-ия кръг на мъжката волейболна Суперлига в Първата осмица.

Добричлии поведоха в резултата, след като взеха шест от последните седем разигравания в първия гейм. Дупничани доминираха във втората и в третата част и стигнаха до обрат.

В четвъртия гейм Добруджа имаше аванс от 14:10 точки, но не успя да удържи. Диагоналът Илиян Преспов с 21 точки беше най-добър за победителите, а Калоян Балабанов добави 12. Жулиен Георгиев се отличи с 15 точки за гостите.

Така младият дупнишки отбор записа шеста победа в първенството.

Старши-треньорът на дупничани Виктор Карагьозов заяви след успеха, че тази победа е била много важна, тъй като залогът е бил  присъствие в четворката на  първенството.

„Получи се нервен мач. И двата отбора се бориха докрай. Залогът беше много голям  – победата в едната или в другата посока дава шансове за присъствие в четворката на Първа осмица. За радост ние успяхме да го постигнем. Като цяло имаше доста хубави неща, но в същото време и технически брак, който се получи на базата на нервността в двубоя. Надделяхме с по-голямо желание и воля за победа. В четвъртия гейм, въпреки че „Добруджа“ имаше предимство, съумяхме да покажем възможности. Отиграхме някои технически ситуации във важни моменти, като го направихме по най-добрия начин. Това наклони и везните в наша полза. Млад отбор сме, но съставът ни  има възможности, въпреки че в по-голямата си част волейболистите са между 18 и 21 години. Играем мач за мач,  мислим по какъв начин да подобряваме играта си. Целта ни е във всеки двубой да показваме израстване, смятам, че в по-голяма част се получава“ – завърши доволен  Виктор Карагьозов.

Старши треньорът на „Добруджа“ Мирослав Живков бе доста огорчен след загубата в мач,който тръгна добре за неговия отбор:

„Направихме добър първи гейм, но после изпуснахме инициативата. Допуснахме да ни пробият в посрещане, което доведе до трудности в организацията на игра и доста лични грешки в атака. Това доведе до проблеми във втория и третия гейм. Успяхме да се върнем в четвъртата част с добри отборни взаимодействия. При 22:21 в наша полза, напрахме 23 точка, но съдията отсъди, че не е паднала топката, и че няма точка. Съответно тази ситуация доведе до много нерви от двете страни. След това изпуснахме възможността да затворим четвъртия гейм. Конкретно трябва да работим върху проблемите в нашето поле “ – отбеляза Мирослав Живков.

Галерия

Пленер по живопис в Перник

Художници от България, Сърбия и Турция участват в започналия в Перник Междунроден пленер по живопис. Артпроявата е на тема „Перник- дух и колорит” и по традиция предшества празника на града, който се отбелязва на 19 октомври.  Артсъбитието води началото си от 1998 година и от няколко години се провежда край бреговете на язовир „Слаковци”. Тазгодишното..

публикувано на 04.10.24 в 18:14

Световният пробег на мира премина през Перник

Световният пробег на мира премина през Перник. Участниците в  международната щафета бяха посрещнати от деца-шампиони и заедно с тях пренесоха огъня до двора на ОУ „Св. Иван Рилски” и Природо-математическата гимназия "Христо Смирненски". Сред дошлите да посрещнат факела на мира бяха кметът Станислав Владимиров, областният управител Людмил Веселинов и..

публикувано на 04.10.24 в 16:13

Фалшива страница във фейсбук "Абонамент за Благоевград" събира лични данни

Фалшива страница във фейсбук "Абонамент за Благоевград" събира с измама лични данни. В пост на страницата се твърди, че Община Благоевград призовава да си закупите само за 4,12 лв. една от 500-те смарт карти, които предлагат 6 месеца неограничено пътуване в града.  Публикуван е линк, който води към интернет страница с дизайн, имитиращ официалната..

публикувано на 04.10.24 в 15:40

Проверяват резултатите от вътрешните одити на предприятия в Кюстендил

Резултатите от вътрешните одити на две общински предприятия – „Обреден дом“ и „Чистота“, са изпратени на Агенцията за държавна финансова инспекция и прокуратурата, съобщи кметът на Кюстендил Огнян Атанасов. Той посочи, че такива проверки се правят във всички общински предприятия. Атанасов каза още, че вътрешният одит на театъра вече е приключил, а в..

публикувано на 04.10.24 в 13:43