Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Први рекет Бугарске играће у осмини финала турнира у Мајамију

Григор Димитров
Фотографија: БТА

Григор Димитров изборио је пласман у четврто коло тениског турнира на тврдој подлози из серије „Мастерс“ у Мајамију, САД, с наградним фондом од 8,9 млн долара.

Најбољи бугарски тенисер остварио је одлучујућу победу над 56. тенисером света Јаником Ханфманом, Немачка, с 6:1, 6:0 за само 46 минута игре у једном од својих најбољих мечева у овој сезони.

Димитров је трећи пут у каријери успео да уђе у осмину финала турнира после 2012. и 2016. године.

Следећи ривал Бугарина, који је 11. носилац турнира, биће осми носилац турнира Пољак Хуберт Хуркач, који је успео да савлада Себастијана Корду из САД са 7:6(5), 6:7(5), 6:3 у мечу који је трајао два сата и 18 минута.

Више из ове категориjе

Викторио Илијев

Викторио Илијев нови европски шампион у боксу

Викторио Илијев постао је европски првак у боксу на Првенству за сениоре и сениорке у Поречу, Хрватска, у категорији до 60 кг. Илијев је у финалу савладао Богдана Челдика из Украјине. Подсетимо да је Бугарска освојила пет медаља на Европском..

објављено 15.4.24. 14.06
Стојка Крастева

EUBC представио филм о олимпијској шампионки у боксу Стојки Крстевој

Европска боксерска конфедерација (EUBC) представила је филм посвећен олимпијској шампионки из Токија Стојки Крстевој. Филм у трајању од 48 минута је шеста епизода серије "The Protagonists." Крстева у епизоди прича о трновитом путу до успеха...

објављено 12.4.24. 16.11

Други пораз Нургул Салимове на Турниру кандидата за изазивача светског првака

Нургул Салимова претрпла је пораз од Александре Горјачкине на Турниру кандидата за изазивача светског првака у шаху у Торонту. Ово је била прва класична партија између две шахисткиње након финала Светског првенства одржаног у августу прошле године када..