Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Антоанета Стефанова освојила титулу на шаховском турниру у Кини

Фотографија: архива

Бивша светска шампионка у шаху Антоанета Стефанова освојила је титулу на  снажном Међународном турниру у шаху за жене у кинеском граду Шаосингу.Турнир је одигран у девет кола по швајцарском систему.Учествовале су 34 такмичарке из 9 земаља, укључујући четири бивше светске шампионке. Бугарка није допустила ниједан пораз. У последњем деветом колу велемајсторка је ремизирала са Индијком Хариком Дронавали што јој је било довољно да јој припадне титула.Њој је то први трофеј пошто је родила девојчицу прошле године. За тај свој успе Антоанета је добила чек од 40.000 долара.

Више из ове категориjе

Григор Димитров

У Мајамију Димитров победио Алкараза – у полуфиналу игра против Зверева

Григор Димитров је одиграо изванредан меч и пласирао се у полуфинале мастерса у Мајамију. Бугарин је са 6:2, 6:4 победио другог тенисера света –Шпанца Карлоса Алкараза. Меч је трајао сат времена и 32 минута. Тако ће Димитров први пут играти у..

објављено 29.3.24. 09.10

Димитров у Мајамију савладао Хуркача, следећи меч игра против Алкараза

Григор Димитров пласирао се у четвртфинале тениског турнира из серије Мастерс 1000 у Мајамију, након што је у мечу који је трајао 2 сата и 41 минут савладао Пољака Хуберта Хуркача резултатом 3:6, 6:3 и 7:6 (3). Димитров ће први пут у каријери играти у..

објављено 27.3.24. 08.32

Бугарски спортисти са Дауновим синдромом освојили шест медаља

Бугарски спортисти освојили су шест медаља на највећем такмичењу спортиста са Дауновим синдромом „ TRISOME GAMES 2024 ” у Анталији (Турска), преноси БТА. Александар Асенов освојио је две златне медаље – у триатлону и скоку у даљ са резултатом 4,26 м...