от 15.00 часа

Леверкузен постави новия рекорд със 17-ия си гол отвъд 90-ата минута

Шаби Алонсо
Снимка: БГНЕС

Байер (Леверкузен) пренаписа историята и вече има серия от 49 мача без загуба във всички турнири, от които 40 победи. С това "аспирините"  подобриха рекорда на португалския гранд Бенфика от периода 1963/1965 г. - 48 последователни срещи без поражение във всички турнири.

Новото постижение на хората на Шаби Алонсо дойде срещу Рома в полуфинала-реванш за Лига Европа. След 2:0 в своя полза в Рим, на свой терен новият германски шампион първо допусна два безответни гола от дузпи на Леандро Паредес, но за пореден път показа невероятния си характер, за да се класира за финала и да спаси серията в заключителните минути.

При многото положения и цели 32 отправени удара към вратата на римляните, късметът се усмихна на Байер чак в 82-ата след автогол на Джанлука Манчини за 1:2. Този резултат класираше за финала германския тим, но той продължи да се бори за рекорда и го постигна с последния удар в мача - на резервата Йосип Станишич в 97-ата минута.

Любопитното е, че това попадение е 17-ото за Леверкузен отвъд 90-ата минута по време на серията през този сезон, като отборът стана пословичен с много късните си обрати и полуобрати, дошли в последните секунди.

Освен вече капарираната си първа титла в Бундеслигата, Байер може да стигне до "требъл", ако спечели двата финала, в които ще участва - срещу Аталанта в Лига Европа на 22 май в Дъблин и срещу втородивизионния Кайзерслаутерн на 25 май за Купата на Германия. При успехи навсякъде Байер би вдигнал цели три трофея този сезон, при общо два в своята витрина за цялата си история досега.

За да финишира целия сезон без поражение и да увеличи още рекорда си, "аспирините" не бива да губят също така и в последните си два мача от първенството, където ще срещнат Бохум като гости и Аугсбург като домакини.