от 09.00 часа

Лийдс и Илия Груев ще играят плейофи, Ипсуич с директна промоция за елита

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Лийдс Юнайтед не успя да постигне директна промоция за Висшата лига, след като в последния кръг от Чемпиъншип загуби от Саутхемптън с 1:2 у дома. Българският национал Илия Груев бе титуляр за "белите" и остана на терена до 82-та минута.

И трите попадения на "Еланд Роуд" паднаха през първото полувреме, като Адам Армстронг и Уил Смолбоун вкараха за "светците", а Жоел Пирое се разписа за домакините. Така Лийдс завършва кампанията на трето място в класирането с 90 точки и участва в плейофите с тимовете на Саутхемптън, Уест Бромич Албиън и Норич Сити, които ще се борят за последното място, даващо право на промоция.

Днешният ден бе празничен за Ипсуич Таун. "Трактористите" победиха Хъдърсфийлд Таун с 2:0 и се завръщат в елита за първи път от повече от 20 години. Шампион в Чемпиъншип стана Лестър Сити, който изкара само една година извън Висшата лига.

По публикацията работи: Светослав Табаков