от 12.00 часа

Арсенал свърши своята работа, продължава битката за титлата

Арсенал - Борнемут
Снимка: БТА

Арсенал постигна седма домакинска победа в последните си осем мача, надделявайки с категоричното 3:0 над Борнемут в среща от 36-ия кръг. С този успех "артилеристите" събраха 83 точки, с 4 пред Манчестър Сити, но имат и два мача повече.

Доста спорна дузпа малко преди края на първото полувреме, реализирана от Букайо Сака, даде аванс на домакините. Леандро Тросар успокои нервите на мениджъра на Арсенал и на феновете по трибуните с втория си гол в 70-ата минута. Дълбоко в добавеното време пък Деклан Райс оформи крайното 3:0.

Шампионите от Сити ще имат възможност да се върнат отново на точка от върха по-късно днес, тъй като играят у дома с Уулвърхямптън.

Борнемут, които са в средата на класирането, бяха крайно разочаровани да бъдат наказани с дузпа в края на първата част, която беше дълго разглеждана от съдиите от стаята за видеопомощ (ВАР). Германецът Кай Хавертц бе изведен зад отбраната и когато се опита да премине покрай Травърс, падна след контакт с ръцете на вратаря. Съдията Дейвид Куут посочи бялата точка, а ВАР-колегите му потвърдиха решението. Телевизионните повторения показаха как ирландският вратар прави всичко възможно да се спре, но Хаверц някак провлачи крака и падна. Сака вкара за 1:0. Преди това натискът на домакините не беше кой знае колко настоятелен, но вратарят Травърс имаше няколко добри намеси.

Началото на второто полувреме беше за гостите, които опитаха да създадат напрежение и държаха повече топката. Но Арсенал стигна до гол за 2:0 в 70-ата минута. Комбинация на Сака, Хавертц и Йодегор приключи с рикошет, от който топката отиде у Деклън Райс. Английският национал подаде на Тросар, който без да се бави вкара за 2:0.

Райс увенча добрата си игра с гол, който падна в последната минута на добавените 8. Той получи топката от бразилеца Габриел Жезуш и технично я прати в мрежата.

По публикацията работи: Светослав Табаков