от 09.00 часа

Спартак Плевен и Балкан попълниха четворката в баскетболното първенство

Снимка: сайт на Балкан Ботевград

Шампионът Балкан продължава защитата на титлата си в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) след домакински успех над ЦСКА с 94:74 (31:4, 19:24, 22:21, 22:25) в Ботевград.

Балкан надделя в четвъртфиналната серия между двата отбора с 2-1 победи и намери място на полуфиналите, където ще се изправи срещу лидера в редовния сезон Черноморец в повторение на миналогодишния финал в първенството.

Спартак Плевен се наложи над Черно море Тича с 82:73 (19:22, 25:15, 15:20, 23:16) като домакин в третата четвъртфинална среща между двата тима и след като спечели серията с 2-1 победи се класира за полуфиналите в НБЛ, където ще играе срещу Рилски спортист.

Спартак за последно участва на полуфиналите през 2022 година, когато се нареди четвърти в шампионата.

Полуфиналните плейофи в Националната баскетболна лига за мъже ще стартират на 7 май.

Тогава започват двубоите за двойката Рилски спортист – Спартак Плевен. Първите две срещи ще се проведат на 7 и 9 май в „Арена Самоков“, тъй като Рилски спортист има домакинско предимство. Третият и евентуално четвърти мач ще се играят в зала „Балканстрой“ в Плевен на 12 и 14 май, а при необходимост от пети двубой, той ще се състои отново в Самоков на 17 май.

Носителят на Купата на България за 2024 година Черноморец и Балкан ще дадат начало на полуфиналната серия помежду си на 8 май в Бургас.

Вторият двубой също ще бъде в Бургас на 10 май заради домакинското предимство на Черноморец. Третата и евентуално четвъртата среща ще се играят на 13 и 15 май в „Арена Ботевград“, а петият мач, ако се стигне до равенство 2-2 победи, ще се проведе в Бургас на 18 май.

По публикацията работи: Борислав Нинов