от 12.00 часа

10 от Арда с точка срещу ЦСКА 1948 в Бистрица

Футболистите на ЦСКА 1948 и Арда не се победиха на стадиона в Бистрица в среща от 31-ия кръг на първа футболна лига
Снимка: sportal.bg

ЦСКА 1948 и Арда Кърджали завършиха наравно 1:1 в мач от 31-ия кръг на първа футболна лига, Втора група.

Чинонсо Офор даде аванс на състава от Кърджали през първото полувреме, а след почивката Педриньо донесе точката за домакините, с която те се изкачиха на седмата позиция с актив от 44 точки. Ботев Пловдив е осми също с 44 пункта, а Арда остава девети с 40.

Преди първия съдийски сигнал капитанът на домакините Радослав Кирилов бе награден от Спас Джевизов за това, че в предишния кръг срещу Локомотив Пловдив изигра мач номер 200 в елита.

В началото на срещата ЦСКА 1948 създаде по-интересните положения, но Петриньо и Талис не успяха да преодолеят Анатолий Господинов.  Арда отговори в 20-ата минута, след като Борислав Цонев опита изстрел от разстояние, но Петър Маринов направи атрактивно спасяване.

Гостите от Кърджали стигнаха до гол в 27-ата минута. Принц Окезие Ебенезер центрира в наказателното поле на ЦСКА 1948, където Чинонсо Офор с глава отблизо прати топката неспасяемо в мрежата на Маринов.

Пет минути преди края на първата част Арда пропусна да удвои своя аванс. Цонев центрира от свободен удар в наказателното поле, но Офор стреля неточно.

Само три минути след почивката ЦСКА 1948 можеше да изравни резултата, но се стигна до сериозен пропуск. Бирсент Карагарен прати топката в десния стълб, а тя попадна във влезлия на почивката Евгений Сердюк, който на празна врата стреля в аут.

В 57-ата минута ЦСКА 1948 изравни, след като Педриньо шутира директно от пряк свободен удар на около 25 метра, а вратарят на Арда Господинов не бе убедителен и кълбото спря в мрежата.

В 65-ата минута Борислав Цонев от гостите, който днес празнува рожден ден беше изгонен с директен червен картон. Главният съдия Кристиян Колев прегледа нарушението със системата ВАР и се видя как Цонев стъпва много лошо върху глезена на Талис.

До края на срещата до промяна в резултата не се стигна.

По публикацията работи: Георги Димитров