от 15.00 часа

Балъков дебютира с победа начело на Локомотив (София)

Красимир Балъков
Снимка: БГНЕС

Отборът на Локомотив (София) победи Хебър с 2:0 като гост в Пазарджик в двубой от 31-ия кръг на елитното ни футболно първенство при дебюта на новия си старши треньор Красимир Балъков. След две поредни загуби Локомотив добави 3 точки към актива си и събра 33 на 12-ото място във временното класиране, на 2 точки зад 11-ия Берое. Успехът бе шести като гост и общо девети за столичани. Тимът на Хебър претърпя трето поредно поражение и заема 14-а позиция с 30 точки в актива си. С успеха на Локомотив над Хебър, отборът на Етър (Велико Търново), който е последен, 16-и в класирането с 14 точки, вече нямаше шансове да запази мястото си в българския футболен елит.

Стив Траоре реализира двете попадения за гостите от София в 10-ата и 80-ата минута.

В седмата минута на срещата в Пазарджик Траоре центрира в наказателното поле на Хебър, след което Диого Тешейра отправи удар с глава, но прати топката вляво от вратата на домакините.

Локомотив (София) поведе три минути по-късно. Стив Траоре бе намерен с далечно подаване от Красимир Мечев в 10-ата минута и реализира за 1:0 в полза на столичани. Малко по-късно Карлос Франса можеше да увеличи аванса на гостите, но не успя да преодолее стража на Хебър Петър Дебърлиев.

В 31-ата минута домакините застрашиха сериозно вратата на Локомотив след изстрел на Георги Вълчев, но Александър Любенов се справи. Домакините имаха претенции за дузпа минута по-късно след падане на Олексий Збун падна в наказателното поле на Локомотив (София), но сигнал от рефера Радослав Гидженов не последва.

Стив Траоре пропусна да вкара втори гол в мача в 52-ата минута при нова атака за столичани, а след това Лазар Марин бе неточен за Хебър. В 61-ата минута Траоре падна в наказателното поле на домакините след съприкосновение с Атанас Кабов и получи жълт картон за симулация.

Стив Траоре все пак стигна до второ попадение за Локомотив. В 80-ата минута нападателят на гостите овладя топката и стреля от границата на наказателното поле, правейки резултата 2:0 след като топката се отби от главата на Жоао Сеско, а футболистите пред вратаря Петър Дебърлиев му попречиха да реагира точно.

В следващия кръг за отбора на Хебър предстои гостуване на Ботев (Враца), а за Локомотив (София) – на Етър (Велико Търново). Преди това на 2 май Хебър ще приеме Лудогорец в реванш от полуфиналите за Купата на България.

Хебър - Локомотив (София) - 0:2
0:1 Стив Траоре 10'
0:2 Стив Траоре 80'

Хебър (Пазарджик): Петър Дебърлиев, Стефан Цонков, Жоао Сеско, Лазар Марин, Мартин Михайлов (59-Атанас Кабов), Йохан Н'зи, Ангел Бастунов (78-Георги Каракашев), Георги Вълчев, Марк-Емилио Папазов (66- Шейх Диаманка), Олексий Збун (66-Божидар Пенчев), Николас Пенев (78-Октай Хамдиев)

Локомотив (София): Александър Любенов, Бруно Франко, Диме Димов, Стефан Ламбезе (67- Кевин Маи), Красимир Милошев, Красимир Станоев, Симеон Мечев, Диого Тейшейра (46-Антони Иванов), Стив Траоре (84-Мики Орачев), Димитър Митков (78-Калоян Кръстев), Карлос Франса (46-Селсо Рапосо)

По публикацията работи: Христо Денев