от 07.00 часа

Далас изравни серията срещу ЛА Клипърс в НБА

Дончич от Денвър стреля през звездата на Клипърс Хардън.
Снимка: БТА

Словенският гард Лука Дончич вкара 32 точки и направи девет асистенции, а Кайри Ървинг отбеляза 23 пункта за победа на Далас Маверикс с 96:93 срещу Лос Анджелис Клипърс в мач от плейофите на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Серията между двата отбора е равна след втория двубой.

Пи Джей Уошингтън добави 18 точки за Маверикс, които загубиха с двуцифрена разлика в неделя, вкарвайки само 30 в първото полувреме. Дончич и Ървинг обаче завършиха с по 19/44 в стрелбата за 43.2% успеваемост, което бе основата за успеха във втория мач.

Ървинг вкара 3 от 4 опита от наказателни удари 12 секунди преди края, подпечатвайки победата за Далас. Джеймс Хардън и Пол Джордж пък отбелязаха по 22 точки за Клипърс, които не успяха да се възползват от завръщането на Кауай Ленард. Той вкара само 15 точки за 35 минути игра.

Паскал Сиакам вкара 37 точки и спечели 11 борби за победа на Индиана Пейсърс със 125:108 срещу Милуоки Бъкс, с което и тази серия бе изравнена на 1-1. Майлс Търнър допринесе за това с 22 точки, седем борби, шест асистенции и три блокирани стрелби.

Пейсърс приключиха негативната си серия от десет поредни загуби в плейофите, въпреки 34-те точки на Деймиън Лилард за Бъкс. Домакините продължават да бъдат без голямата си звезда Янис Адетокумбо, който лекува контузия в прасеца.

Джейдън Макдениълс вкара 25 точки и Минесота Тимбъруулвс надви Финикс Сънс със 105:93 в плейофите на запад. Майк Конли и Руди Гобер завършиха с по 18 точки за отбора от Минеаполис, който поведе с два мача в серията срещу Сънс.

По публикацията работи: Любомир Тодоров