от 09.00 часа

Бостън започна с голяма победа над Маями в плейофите на НБА

Баскетболистите на Бостън (в бели потници) победиха с 20 точки.
Снимка: БТА

Джейсън Тейтъм записа първия си "трипъл-дабъл" в кариерата в плейофите, след като се отличи с 23 точки, 10 борби и 10 асистенции, за да изведе Бостън Селтикс до победата със 114:94 срещу Маями Хийт в първия мач от плейофите на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада. Така Селтикс поведоха с 1-0 успехи в серията, в която се играе до четири победи в седем мача.

Дерик Уайт добави 20 точки и 4 асистенции за Бостън.

Маями провали мечтите на Селтикс за финалите в НБА миналия сезон, като поведе с 3:0 на финалите на конференцията и след това ги победи в Бостън в седмия двубой.

Домакините реализира 22 тройки, а преднината им в третата четвърт нарастна до 34 точки. След това Маями успя да се доближи до 14, но Бостън нямаше проблеми до края на мача.

Бам Адебайо вкара 24 точки за тима на Маями, който беше във втори пореден мач без звездата Джими Бътлър, който е с контузията на дясното коляно. Делон Райт добави 17 точки.

Мач 2 е в сряда в Бостън.

Джеймс Хардън се отчете 28 точки, Ивица Зубац направи "дабъл-дабъл", а Лос Анджелис Клипърс победи Далас със 109:97, за да спечели първата си серия от плейофите.

Хардън отбеляза 6 от 11-е тройки и направи 8 асистенции. 20-е точки на Зубак бяха рекорд в кариерата му в плейофите, а той спечели и 15 борби. Пол Джордж добави 22 точки.

Клипърс беше без Кауай Леонард, който не е играл от 31 март заради възпаление на дясно коляното.

Отборите се срещнаха в плейофите за трети път от пет години, като Клипърс спечелиха и двете предишни серии.

Лука Дончич поведе Далас с 33 точки и 13 борби. Кайри Ървинг записа 31 точки и 7 борби.

Деймиън Лилард вкара всичките си 35 точки преди полувремето и Милуоки се спраси с отсъствието на Янис Адетокумбо, за да победи Индиана със 109:94 в първия си мач от плейофите на Източната конференция.

Бъкс се нуждаеха от Лилард, за да се активизират без Адетокумбо, чиято дата на завръщане е несигурна, тъй като той има проблем с левия прасец, заради който пропусна последните три мача на Милуоки от редовния сезон.

Паскал Сиакам се отличи с 36 точки и 13 борби за Пейсърс.

Индиана прави първо участие в плейофите от 2020-а насам и се стреми да премине първия кръг за първи път от 2014 година.

Крис Мидълтън записа 23 точки и 10 борби за Бъкс, докато Боби Портис добави 15 точки и 11 борби.

Шай Гилджъс-Алекзандър се отличи 28 точки, включително важен кош в последната минута, за да донесе успеха на Оклахома Сити над Ню Орлиънс с 94:92 в първия мач от плейофите в Западната конференция.

Си Джей МакКълъм от Ню Орлиънс пропусна тройка в последните секунди и Тъндър успяха да спечелят първия си домакински плейофен мач от 2019 година насам.

Джейлън Уилямс записа 19 точки, а Чет Холмгрен добави 15 точки, 11 борби и 5 чадъра за Тъндър, който ще бъде домакин на мач 2 в сряда вечер. Трей Мърфи III вкара 21 точки, а МакКълъм се отчете 20 за Пеликанс.

Гилджъс-Алекзандър реализира кош при оставащи 32,5 секунди, за да направи 92:90 и беше фаулиран. Той успя при един от двата наказателни удара за 93:90. Маккълъм върна две точки, но Холмгрен беше фаулиран 14 секунди преди края. Той пропусна първия си опит, но беше точен при втория, за да офорими крайното 94:92.

По публикацията работи: Любомир Тодоров