от 21.00 часа

Манчестър Юнайтед е финалист за Купата

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Манчестър Юнайтед се класира за финала в тазгодишното издание на турнира за Купата на Футболната асоциация. На "Уембли" той се наложи над Ковънтри след дузпи с 4:2, в редовното време и продълженията 3:3.

Скот Мактоминей даде преднина на Юнайтед в 23-та минута, след като засече остър пас от дясно на Диого Далот. В добавеното време на първата част Хари Магуайър преодоля с глава стража на Ковънтри Брадли Колинс и удвои аванса на тима, воден от Ерик тен Хаг. Резултатът стана класически след точната интервенция на Бруно Фернандеш в 58-та минута. Манчестърци помислиха, че са си оплели кошницата, но съперникът им от Чемпиъншип, който отстрани Уулвърхемптън с 3:2 като гост след два гола в добавеното време в четвъртфиналите, бе на друго мнение.

Елис Симс намали на 1:3 в 71-та минута, а осем по-късно удар на Калъм О'Хеър рикошира и влетя във вратата на Андре Онана. В края на допълнителното време Ковънтри стигна до немислимото - шанс да изравни и да прати полуфинала в продължения. Втородивизионният отбор получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на Арън Уан-Бисака и Хаджи Райт не сбърка от бялата точка за 3:3.

В продълженията не паднаха нови попадения, въпреки че резервата Виктор Торп реализира четвърти гол за Ковънтри, но той бе отменен от ВАР заради засада.

Стигна се до рулетката на 11-метровите наказателни удари. Те започнаха лошо за Юнайтед, който пропусна чрез Каземиро. След две точни изпълнения за Ковънтри и такова от страна на Далот обаче се стигна до спасяване на Онана срещу О'Хеър. По-непретенциозният от двата отбора отново се пропука, след като Бен Шийф прати топката над вратата и така Расмус Хьойлунд получи възможността да прати "червените дяволи" на финал. Той преодоля Колинс и така Тен Хаг и компания ще се изправят срещу градския съперник Сити в спор за отличието.

Финалът на ФА Къп е на 25 май и ще бъде повторение на този от последното издание, в който "гражданите" спечелиха с 2:1.

По публикацията работи: Владислав Стоянов