от 15.00 часа

Виктория Томова на полуфинал във Франция

Виктория Томова

Виктория Томова се класира за полуфиналите на тенис турнира в Биариц, Франция, който е с награден фонд 80 000 долара.

Четвъртата поставена българка направи обрат, за да победи осмата в схемата Анастасия Зарицка от Чехия с 4:6, 6:4, 7:6(5) след 2:47 часа игра.

В решителния трети сет Томова поведе с 4:1. Чехкинята обаче взе следващите четири гейма. Томова проби за 6:5, но после не успя да серивра успешно за спечелване на двубоя. Стигна се до тайбрек. В него размяната на половини дойде при 4:2 точки за 25-годишната софиянка. Зарицка изравни при 5:5, а веднага след това Виктория стигна до мачбол, който успя да реализира.

Така тя си осигури 42 точки за световната ранглиста, където е на 249-о място през тази седмица.

Томова очаква на полуфинал победителката от мача между №7 Елица Костова и водачката в схемата Вероника Сепеде Роч от Парагвай.